Najbolji recept za takmičenje u svim kategorijama je inovativnost uz zadržavanje tradicionalnog pristupa.
Kada se tome doda unikatno dizajnirana ambalaža i sokovi spravljeni od 100% voća i povrća, onda znate da ste zakucali na vrata firme „Zdravo organik“ iz Selenče na čijoj kapiji vas pri ulasku neće pozdraviti sa dobar dan… kažu – „ZDRAVO“ je dovoljno.
Ova firma osnovana je sada već davne 2002. godine u sklopu firme „Slovan progres“, a nakon 16 uspešnih godina preuzima ih slovačka firma iz Bratislave. Od tada svojim radom dokazaju povezanost slovačke nacionalne manjine sa svojom maticom i dobrim prijateljskim odnosima dva naroda.
Prema rečima Komercijalnog direktora ove firme, za najveći uspeh smatraju rast izvoza.
„Preko 70 procenata ukupne proizvodnje izvozimo na strana tržišta, a najviše u Evropsku uniju. Izvozimo i u Kanadu, Ameriku, Rusiju, kao i u zemlje regiona. Prošle godine smo počeli da izvozimo i na Filipine i cilj nam je da u što više zemalja plasiramo naše proizvode, naravno ne zapostavljajući ni domaće tržište. Kada se već nalazite u bezmalo svim trgovačkim lancima, tada se fokusirate na proširenje asortimana“, ističe Zdenko Kolar.
Ono što ovu firmu izdvaja od drugih je činjenica da se sokovi prave u potpunosti od voća, bez dodavanja veštačkih boja i ukusa. U skladu sa misijiom i vizijom, dugogodišnji promoter „Zdravo organik“, a ujedno i veliki zagovornih takvog načina života bio je i Dr Filgud.
Pored prepoznatljive i moderno dizajnirane staklene ambalaže, što njihovim proizvodima daje notu sofisticiranosti, domaća receptura uz primenu novih tehnologija donela je najpopularnije proizvode ovog brenda, kao što su sok od cvekle koji je najprodavaniji artikal u izvozu, ali i „kiseli program“ koji je omiljen među ovdašnjom populacijim.
Učestvovanjem na različitim sajmovima, kako u zemlji, tako i u inostranstvu, te pružanjem šanse mladima za prvo zaposlenje, ostvaruju dobru saradnju sa poslovnim partnerima, a njihovi proizvodi sa oznakom „ZDRAVO“ se neretko koriste, kako u jedinici lokalne smaouprave u Baču, tako i u regionalnim institucijama, za protokolarne poklone.
Trenutno je u preduzeću angažovano 30 stalno zaposlenih radnika, a sezonskih, kojih ima između 80 i 90, najaktivniji su u peridu od jula do decembra, kada je intenzivna sezona prerade. Zahvaljujući tome, te iskustvu koje do sada imaju u EU projektima, u bliskoj budućnosti planiraju da konkurišu za IPARD fondove, u cilju proširenja kapaciteta za skladištenje sirovina i gotovih proizvoda, što će zasigurno unaprediti već razrađenu proizvodnju.
Preuzmite android aplikaciju.