Učenici i profesori Gimnazije “Isidora Sekulić”, nakon dve godine, vratili su se 24. januara iz Mašinske škole, gde su bili podstanari, u objekat u Ulici vladike Platona 2, nakon što je završena njegova adaptacija, rekonstrukcija i proširenje.
Ekipa „Dnevnika“ imala je priliku da obiđe nadograđeni sprat gimnazije gde se nalaze biblioteka i pet novih učionica, a poseban kuriozitet predstavlja specijalizovana zastakljena učionica za pripremnu nastavu za takmičenja iz koje se pogled prostire preko centra Novog Sada sve do Petrovaradinske tvrđave.
Stolarija i podovi su zamenjeni ili rekonstruisani, montiran je lift za đake sa invaliditetom, pa je Gimnazija nakon završetka radova dobila nov moderan izgled, a nadograđeni sprat se odlično uklopio u postojeću zgradu.
Škola je opremljena najsavremenijom tehnologijom, klimatizovana i radi bezbednosti „pokrivena“ kamerama.
Projekat su zajednički finansirali Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad sa više od 360 miliona dinara i reč o jednoj od najvećih i najskupljih investicija u školskom sistemu na teritoriji Grada Novog Sada, posle izgradnje nove Muzičko-baletske škole na Limanu.
Direktorka Gimnazije Ružica Vukobratović kazala je da je poslednje veliko renoviranje urađeno pre više od 30 godina, a od tada je broj učenika znatno povećan.
„Nadogradnja je bila preko potrebna jer smo pre 15 godine imali 24 odeljena, a danas Gimnaziju pohađa 1.050 đaka raspoređenih u 32 odeljenja. Decenijama smo gradili dobar imiy, a veliko interesovanje vlada jer smo jedina Gimnazija koja ima društveno-jezički i prirodno-matematički smer, koji je u poslednje vreme vrlo atraktivan pošto mnoga deca žele studije da nastave na Fakultetu tehničkih nauka“, izjavila je ona za „Dnevnik“.
Prema rečima direktorke Vukobratović, nije bilo lako pohađati i organizovati nastavu u tuđoj školi ali je naišla na razumevanje raditelja, učenika i kolega.
I profesori i gimnazijalci iz Mašinske škole nose lepa iskustva i uspomene. Direktor Vladimir Gavranić ih je domaćinski dočekao i prema rečima direktorke Vukobratović, sve je funkcionisalo besprekorno. Te dve velike obrazovne ustanove pokazale su da gimnazija i stručna škola mogu izvrsno da sarađuju – nije bilo nijednog incidenta, naprotiv, među učenicima rođena su prijateljstva, a možda i neka srednjoškolska ljubav.
Kako izgleda Pedagoška i psihološka služba PU “Radosno detinjstvo”? (VIDEO)
Preuzmite android aplikaciju.