Početna > Život i stil
Život i stil

Zašto nikada ne bi trebalo da peremo veš na 30 i 40 stepeni, a posebno dečiji

Dobra je praksa i da povremeno pustite mašinu da radi naprazno, na najvišoj temperaturi, da se u njoj ne bi nakupljali prljavština i bakterije.
Foto: Pixabay/Stevepb

Vruća voda doprinosi čistoći bubnja i odvodnog creva mašine za pranje veša, a
mikrobiolozi savetuju da odeću peremo na najmanje 60° stepeni, što se posebno odnosi na dečiju odeću, jer su deca osetljivija i imunitet im još uvek nije potpuno razvijen.

Iako se pranje veša na nižim temperaturama možda čini kao dobra ideja, ali i ekološki prihvatljivija, neka istraživanja su tu ideju opovrgnula i rekla kako bi veš ipak trebalo da peremo na nešto višim temperaturama.

Ove stvari nemojte nikada da perete u mašini za pranje veša
Prema istraživačima, odeća koja se pere na niskim temperaturama može da prenosi bakterije poput ešerihije koli, koje žive na našoj koži i u organizmu, i to na temperaturi od 37° stepeni, što znači da ih niska temperatura od 30° stepeni neće ubiti.

Foto: Pixabay/moerschy

Mikrobiolozi iz tog razloga savetuju da se odeća pere na najmanje 60° stepeni, a posebno kada je reč o dečijoj garderobi.

Kako biste bili sigurni da ste se pranjem rešili svih bakterija, stručnjaci savetuju i da povremeno uključite i praznu veš-mašinu.

Praznu mašinu uključite na najvišu temperaturu, kako biste uništili bakterije.

 

Preuzmite android aplikaciju.