Ako je mast u tankom površinskom sloju čokolade, u kombinaciji sa pljuvačkom u ustima, to će izazvati jedinstveno zadovoljstvo. Naše ukusne pupoljke prvo zaintrigira mast, a zatim se oslobađa kakao.
Sa istim zadovoljstvom možemo jesti i crnu čokoladu kao i mlečnu, koja je manje zdrava zbog dodavanja šećera i masti. Ovo je zaključak istraživanja naučnika koji su otkrili tajnu zašto je čokolada tako neodoljiva. To je način na koji se topi u ustima, gde mast igra ključnu ulogu u prvom kontaktu sa jezikom.
Do ovog zaključka su došli nakon što su ispitali svaki korak u jedenju čokolade. Proces jedenja čokolade počinje ‘fazom lizanja’, odnosno kada čokolada prvi put dođe u dodir sa jezikom.
Tada počinje lagani „osećaj čokolade“. Zatim, kada počne da se topi, čvrste čestice kakaoa u čokoladi se oslobađaju, zajedno sa naletom endorfina koji izaziva sreću.
Nije bitno da li čokolada ima pet ili pedeset posto masti. Ako je mast u tankom površinskom sloju čokolade, u kombinaciji sa pljuvačkom u ustima, to će izazvati jedinstveno zadovoljstvo.
Naši pupoljci ukusa su prvo zaintrigirani masnoćom, a zatim se oslobađa kakao, pružajući nam divnu kombinaciju ukusa.
Kakao je, u stvari, važan sastojak koji donosi zdravstvene prednosti.
Bogat je flavonoidima, antioksidansima koji pomažu našem telu da efikasno funkcioniše i štiti ćelije od oštećenja.
Zbog svojih antioksidativnih svojstava, flavonoidi su korisni i u poboljšanju cirkulacije krvi i snižavanju krvnog pritiska, ali i u borbi protiv oštećenja ćelija povezanih sa starenjem.
Preuzmite android aplikaciju.