Noćna krema je namenjena za nanošenje na kožu lica noću, a dnevna tokom dana. To je logično. Ali zimi bi bilo dobro da noćnu kremu nanesete na lice tokom dana, kada mu je potrebna posebno bogata, masna tekstura.
Znamo da naše lojne žlezde prestaju da proizvode sebum na temperaturi od 8 stepeni Celzijusa i niže.
Sebum je masni sekret koji hidrira kožu i štiti je od ultraljubičastog zračenja i štetnih bakterija.
Koža lica zimi je izložena čestim promenama boravka u prostorijama sa suvim, zagrejanim vazduhom ili napolju na hladnom spoljašnjem vazduhu, što uzima danak i može isušiti kožu još više nego letnje sunce i izazvati ljuštiti se.
Ali hidratantna krema na bazi vode koja se primenjuje tokom dana na ekstremno niskim temperaturama može da se smrzne, oštetivši krvne sudove kože. Dakle: manje vlage, više masti.
Da pojednostavimo, pokušajte da i tokom dana koristite bogatu noćnu kremu, noćne kreme su obično masnije i sadrže manje vode od dnevnih. Ako se ljuštenje kože nastavi uprkos tome,lekari preporučuju nanošenje vazelina na lice.
Za osobe sa veoma masnom kožom sklonom crvenilu i aknama, bolja alternativa masnoj noćnoj kremi u zimskim danima mogla bi biti češća upotreba proizvoda za svakodnevnu negu kože, kreme sa visokim sadržajem vode treba izbegavati po hladnom vremenu.
Važno je zapamtiti da noćne kreme, za razliku od mnogih dnevnih, obično ne sadrže nikakav SPF. Dakle, ako koristite noćnu kremu tokom dana i odlučite da idete u dugu šetnju, obavezno nanesite kremu za sunčanje sa zaštitnim faktorom ispod.
Preuzmite android aplikaciju.