Стварни закони за које је тешко поверовати да су неопходни.
На коју год тачку света крочили, гарантовано ћете наићи на неке необјашњиво чудне законе за које је тешко поверовати да су стварни, а камоли непходни. На пример, у Боливији удата жена сме попити само једно пиће, док је у Канади од 2008. године забрањено пењање на дрвеће. И то је тек почетак.
На врху листе најчуднијих закона налази се потпуно јединствени пропис који је и данас на снази у држави Аризона по коме магарац не сме да спава у кади.
Порекло закона заправо је смешна прича коју очигледно нико није желео да понови. Наиме, 1924. године магарац је пронашао напуштену каду испред имања свог власника и заузео је као добро место за спавање.
Док је магарац спавао, брана у близини се срушила, што је за последицу имало снажну поплаву која је магарца однела. Људи из града безуспешно су трагали за магарцем, а након овог искуства, узимајући у обзир трошкове и ризике са којима су се спасиоци суочили, одлучено је да магарци не смеју да спавају у кадама.
Још један несвакидашњи закон стиже из Италије. У Торину власници паса морају своје љубимце шетати три пута дневно.
Ово правило је уведено 2006. године, годину дана након што је Рим издао уредбу по којој власници паса морају шетати своје псе барем једном дневно. Ово је начин борбе против окрутности према животињама, а казне за кршење овог закона могу ићи и до 600 долара.
Ако у Јужној Аустралији намерно реметите венчање, сахрану, односно било коју црквену службу, можете бити кажњени са 10.000 америчких долара или затворском казном од две године. По слову закона из 1953. године, особа која намерно омета верску службу за то ће без преседана одговарати.
У граду Ла Паз у Боливији, удатим женама је допуштено да попију само једну чашу вина у јавности. Закон постоји како би спречио жене да кокетирају са другим мушкарцима. Такође, мушкарци се могу развести од својих жена ако их затекну да пију на јавном месту.
Још један чудан пропис долази из Кине. Године 2013. објављен је нови закон који захтева од одраслих људи да брину о својим старим родитељима и посећују их најмање једном годишње.
Ако деца не пруже менталну и финансијску подршку или не обилазе своје мајке и очеве, мораће да плате новчане казне или да се суоче са затвором.
Године 2014. Русија, Белорусија и Казахстан увели су пропис којим се захтева да одећа која долази у контакт са телом мора садржати најмање шест процената памука. Доње рубље које није испуњавало ове услове није се смело продавати у продавницама.
У граду Осхава у Онтарију, у Канади, забрањено је пењање на дрвеће од 2008. године. Закон каже: „Нико не сме ометати дрво или део дрвета које се налази на општинском имању.” Управи града је пре свега стало до сигурности својих грађана, па су ову активност која се може завршити повредама – забранили.
Године 2009. директорка грчких праисторијских и класичних старина Елени Корка рекла је: „Жене посетиоци морају да носе ципеле које не рањавају споменике. Ови споменици имају кожу која пати и људи то морају схватити.“
Mitovi o zemljama koji su potpuno netačni, a u koje mnogi veruju
Преузмите андроид апликацију.