Све што је преплаћено, па и да је 0,15 или 0,20 пара, остаје као вишак на рачуну за наредни пут. Услов за попуст је редовно измиривање рачуна у целости у року доспећа, истичу у ЕПС-у.
„И дуг од 15 пара је дуг.” Управо је то одговор „Електропривреде Србије” на писмо пензионера Радмила Раде Лечића.
Овај пензионер је, како се види и из рачуна који је доставио, требало за јул месец да плати укупно 5.985,15 динара, али је на уплатници за плаћање уписао 5.985,00, дакле, 0,15 динара мање и тиме изгубио право на попуст од пет одсто за плаћање претходног рачуна у року доспећа од 321,9 динара. Та ставка се налази на рачуну под бројем пет.
Како је и сам навео у писму, добио је објашњење у ЕПС-у у Крагујевцу да рачун јесте платио на време, али не у целости. Остао је дужан 0,15 динара, те да не може да оствари попуст који је до тада остваривао.
На питање да ли су благајник или благајница на шалтеру електродистрибуције могли да му сугеришу на то да није уписао цео износ за плаћање, па и тих 15 пара, јер они ваљда виде колики је целокупан рачун, надлежни одговарају да то није тако и да се службеници на благајнама баве искључиво пословима уплата и немају обавезу да било шта проверавају. Већ да је свако одговоран за своју уплатницу.
Потрошачи дају своје уплатнице благајницима који књиже уплату. Они не виде износ на рачуну и то је класична уплата било где на шалтеру у ЕПС-у, у банци, у пошти.
Благајник добија попуњену уплатницу и прокњижава уплату. Систем сам региструје све који на време уплате износ у целости и обрачунава им попуст од пет одсто, кажу у ЕПС-у. То су правила која морају да се поштују и важно је поручити сваком потрошачу да целокупан износ увек мора да се упише да би се добио попуст, а да не би настао дуг.
Све што је преплаћено, па и да је 0,15 и ли 0,20 пара, остаје као вишак на рачуну за наредни пут. Услов за попуст је редовно измиривање рачуна у целости у року доспећа, истичу у ЕПС-у.
Vlada Japana podstiče kompanije da usvoje četvorodnevnu radnu nedelju
Преузмите андроид апликацију.