Zbog povećanog interesovanja građana za izdavanje ličnih dokumenata Ministarstvo unutrašnjih poslova preduzelo je niz organizaciono-tehničkih mera u cilju povećanja brzine i efikasnosti obavljanja tih poslova.

Od 13. jula radno vreme u svim policijskim upravama i policijskim stanicama biće produženo, od 7.30 do 20 časova, dok je u Policijskoj upravi Novi Sad produženo do 21 čas.
Takođe, organizovan je i rad subotom od 7.30 do 15.30 časova, a u Policijskoj upravi Novi Sad od 7.30 do 21 čas.
Što se tiče prijema i uručenja dokumenata, od sada je to omogućeno i nedeljom u Policijskoj upravi Novi Sad od 7.30 do 15.30 časova.
Policijske uprave u Novom Sadu koje će raditi po novom radnom vremenu su Policijska uprava u Bulevaru kralja Petra 11, Bulevaru Oslobođenja 143 kao i u Sremskoj ulici 1.
Za građane koji nisu upoznati, nova šalter sala Policijske uprave je otvorena u Novom Sadu o čemu smo pisali ranije na našem portalu.