Vujačićev hitac za tri boda Partizana (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak iz Kruševca rezultatom 1:0 (1:0) u zaostaloj utakmici 5. kola Mozzartbet Super lige Srbije.

Crno-beli su konačno stigli do druge pozicije na tabeli i sada su na samo dva boda zaostatka u odnosu na Crvenu zvezdu.

Najveći rival crno-belih, u 19 časova započeli su svoj zaostali meč i veliki derbi protiv Vojvodine u Novom Sadu.

Partizan je utakmicu otvorio sa dve veoma dobre šanse u uvodnih 10 minuta, ali je u obe situacije kao pobednik izlazio golman gostiju Nikola Petrić.

Najpre je veliki zicer imao Kvinsi Menig posle odličnog prodora i asistencije Fusenija Dijabatea, a zatim je Petrić i Rikardu Gomešu odbranio udarac posle pasa Kristijana Belića.

Bilo je još par pokušaja sa distance koje je ukrotio Petrić, poput voleja Gomeša u 30. minutu, ali minut kasnije nije imao nikakvu šansu da „preživi“.

Slobodan Urošević je odložio loptu za Igora Vujačića, a štoper Partizana je rezantnim udarcem pogodio dalji ugao i doveo domaći tim u vođstvo.

Samo šest minuta kasnije Partizan je imao mnogo sreće, jer su stativa, Popović, milimetri i VAR sprečili izjednačenje Napretka.

Posle prekida, što je svakako bilo najjače oružje Napretka, lopta je pogodila stativu i odbila se do Popovića na gol-liniji, koji ju je nekako sprečio da celim obimom pređe istu.

Napredak je jedini put zapretio u 45. minutu, kada je Bojan Matić, lopta u bloku zakačila Vujačića, ali Aleksandar Popović nije dozvolio da ga prevari i paradom je otklonio opasnost.

Matić je zapretio i na startu drugog dela, ali je potom Partizan nizao šanse i jurio drugi gol.

Najbliži tom bio je u 54. minutu kada je Menig oteo loptu u kaznenom prostoru rivala, šutirao, Petrić mu odbranio udarac, a lopta pogodila Kerkeza i za koji centimetar završila u korneru, umesto u mreži.

Kako je vreme odmicalo, Partizan se trudio da „zatvori“ utakmicu, ali Kruševljani nisu bili preterano agilni da to iskoriste i dođu do poravnanja.

Uspeo je „parni valjak“ da iskontroliše dešavanja u Humskoj do samog kraja i da upiše novi trijumf.

Lineker: Ronaldov potez je jadan