Почетна > Србија
Србија

Вучић: Одговарам само грађанима Србије, неки људи не желе да чују аргументе

Председник Србије Александар Вучић изјавио је  да одговара само грађанима Србије и српском народу и навео да ће земља до краја његовог мандата остату на европском путу и да неће уводити санкције Руској Федерацији.
ФОТО: ТАНЈУГ/ ЈАДРАНКА ИЛИЋ

”Ја немам газду. Једини коме одговарам су грађани Србије и српски народ и никоме више не одговарам. Ни онима на западу, ни онима на истоку. Да, Србија је на европском путу, биће и остаће до краја мог мандата. Да, Србија неће да уводи санкције Руској Федерацији до краја мог мандата. Док имам и већину, утицај на већину, да то на такав начин назовем, и у Влади Србије и у Народној скупштини Србије”, рекао је Вучић гостујући на Пинку.

Како је навео, неки људи не желе да чују стварне аргументе и прихватају само оне аргументе који одговарају њиховим увреженим ставовима и најчешће њиховим емоцијама.

”Како њима да објасним колико је важан зелени коридор, колико то нама смањује трошкове за нашу привреду, за наше грађане, за све друго? Када дође и роминг за телефоне за целу Европу, да не плаћате додатне новце, колико за нас значи економски напредак и присуство на јединственом тржишту, могућност извоза наших роба и услуга без царина и могућност слободног протока капитала, људи и свега другог”, рекао је Вучић.

Упитао је такође како, са друге стране, да објасни онима који воле само Европу колико је Русија за нас значајна политички, економски, културно.

У Србији сутра веома топло, до 38 степени

Преузмите андроид апликацију.