Председник Србије Александар Вучић у посети је шесточланој породици Ранков у Новом Кнежевцу, која је посредством Програма подршке младима за куповину првог стана решила своје стамбено питање.

Гордана и Бранислав Ранков пет година су чекали потомство, а 2023. године добили су четворке – сина и три ћерке.
Након што су годинама били подстанари, породица је купила кућу уз помоћ субвенција државе за стамбене кредите за младе.
Председник Вучић је крајем прошле године представио програм субвенционисаних стамбених кредита за младе, а посланици Скупштине Србије усвојили су 6. маја Закон о утврђивању гарантне шеме и субвенционисању дела камате као мера подршке младима у куповини прве стамбене непокретности.

Гарантна шема вредна 400 милиона евра може да покрије куповину око 5.500 станова, а најављено је да би ниво гарантне шеме могао и да се повећа како би још већи број младих дошао до прве некретнине.
Закон обухвата младе између 20 и 35 година.
Проценат учешћа у кредиту је само један одсто, а банке које учествују у овом програму у обавези су да клијентима понуде и грејс период од годину дана.
Преузмите андроид апликацију.