Вотфорд прегазио Евертон, хет-трик Кинга

Фудбалери Вотфорда „разбили“ су екипу Евертона резултатом 5:2 у оквиру деветог кола енглеске Премијер лиге.

Изабраници Клаудија Ранијерија показали су квалитет који је изостао у претходном поразу од Ливерпула (5:0).

Најпре је Евертон повео голом Дејвиса у трећем минуту, али је десет минута касније изједначио Џошуа Кинг.

Друго полувреме поново је донело водство Евертона, Ришарлисон је у 63. минуту повећао на 2:1.

Финиш утакмице донео је рапсодију Вотфорда. Јурај Куцка изједначио је резултат голом у 78. минуту, два минута касније преокрет је донео Кинг другим голом, а затим у 86. потврдио је победу екипе хет-триком.

Ипак, коначан резултат поставио је Емануел Денис у 91. минуту, па је Евертон тако претрпео тежак пораз.

У преосталим утакмицама Премијер лиге у овом термину виђена су три ремија.

Кристал Палас и Њукасл одиграли су 1:1, а голове су постигли Бентеке и Вилсон.

Меч Лидса и Вулверхемптона завршен је истим резултатом, а поставили су га Хванг Хи Чан и Родриго.

У Саутемптону домаћи су са Барнлијем одиграли 2:2, стрелци за њих су били Ливраменто и Броја, а за госте је два пута мрежу тресао Корне.