Челси демолирао Норич и задржао чело табеле

Челси је декласирао екипу Норича у оквиру деветог кола Премијер лиге, а резултат је био 7:0.

Питање победника решено је већ у првом полувремену када су плавци остварили предност од 3:0.

Мрежу Норича начео је Мејсон Маунт сјајним голом са преко двадесет метара, да би се након њега у листу стрелаца у првих 45 минута уписали и Калум Хадсон-Одои, те Рис Џејмс.

Друго полувреме било је још продуктивније за плаве, јер су успели савладати Тима Крула још четири пута.

У 57. минуту Бен Чилвел је упутио неодбрањив ударац са руба шеснаестерца за високих 4:0.

Само пет минута касније, Максимилијан Џејмс Еронс постигао је несрећан аутогол за 5:0.

Ситуацију за канаринце додатно је отежао Бенџамин Гибсон, који је након неопрезног старта зарадио црвени картон и оставио своју екипу скоро пола сата са играчем мање, при резултату од 5:0.

Последња два гола на утакмици, режија су Мејсона Маунта, који је уписао хет-трик. У 85. минуту млади Енглез постигао је гол из пенала, а за коначних 7:0, Маунт је затресао мрежу у првој минути судијске надокнаде након несебичне асистенције Лофтус-Чика.