Čelsi demolirao Norič i zadržao čelo tabele

Čelsi je deklasirao ekipu Noriča u okviru devetog kola Premijer lige, a rezultat je bio 7:0.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu kada su plavci ostvarili prednost od 3:0.

Mrežu Noriča načeo je Mejson Maunt sjajnim golom sa preko dvadeset metara, da bi se nakon njega u listu strelaca u prvih 45 minuta upisali i Kalum Hadson-Odoi, te Ris Džejms.

Drugo poluvreme bilo je još produktivnije za plave, jer su uspeli savladati Tima Krula još četiri puta.

U 57. minutu Ben Čilvel je uputio neodbranjiv udarac sa ruba šesnaesterca za visokih 4:0.

Samo pet minuta kasnije, Maksimilijan Džejms Erons postigao je nesrećan autogol za 5:0.

Situaciju za kanarince dodatno je otežao Bendžamin Gibson, koji je nakon neopreznog starta zaradio crveni karton i ostavio svoju ekipu skoro pola sata sa igračem manje, pri rezultatu od 5:0.

Poslednja dva gola na utakmici, režija su Mejsona Maunta, koji je upisao het-trik. U 85. minutu mladi Englez postigao je gol iz penala, a za konačnih 7:0, Maunt je zatresao mrežu u prvoj minuti sudijske nadoknade nakon nesebične asistencije Loftus-Čika.