Кошарка Нови Сад

Воша победом против Дунава до 10. тријумфа у сезони

Кошаркаши Војводине уписали су трећу узастопну победу и у 13. колу КЛС-а савладали екипу Дунава резултатом 100:84.

Војводина је нешто спорије отворила утакмицу, да би екипу покренуо Недељков и са две везане тројке трасирао пут домаћину до двоцифрене предности крајем прве четвртине. У другом кварталу екипа Исаков-Ковачевића подигла је ниво игре у нападу и утисак је да је у сваком поседу у тој деоници постигла поене.

Инспирисани су били готово сви кошаркаши црвено-белих и вођство је за тили час дошло до плус 20. Госте је у игри држао једино шут за три поена – после првог полувремена осам пута су били прецизни са дистанце из 15 покушаја, али је кључно било то што је Војводина у том периоду изгубила тек једну лопту и дозволила ривалу само четири двојке.

У наставку није било већих узбуђења. Упркос томе што су домаћи мало попустили услед високе предности, победа се ниједног тренутка није доводила у питање. Ипак, црвено-бели нису могли да буду задовољни епилогом, пошто су се за кратко време повредили Ристановић и Гаћеша, који је одмах гестикулирао да се ради о великом болу у колену.

Најефикаснији у редовима Новосађана био је Љубичић са 23 поена, а пратили су га Гаћеша и Беслаћ са 19, односно 16 поена. Екипу из Старих Бановаца, предводили су Октај са 22 поена и Грковић са 21 поеном.

Новосађани су овим тријумфом стигли до скора 10-3 и позиционирали се на четвртом месту на табели КЛС.