Ostali sportovi

Voša juri trofeje na četiri fronta: Fudbaleri sanjaju Kup, košarkaši plasman u ABA ligu, rukometaši i vaterpolistkinje žele nastavak dominacije

Sportsko društvo Vojvodina je i ove godine napravilo zapažene rezultate, ali najbitniji deo sezone tek sledi. U periodu od 15. do 26. maja, klubovi pod grbom Vojvodine mogu da osvoje čak četiri trofeja.

Pojedini ovosezonski pehari su već završili u vitrinama Novosađana (košarkaši osvojili KLS, rukometaši Super kup Srbije i Svesrpski kup, odbojkaši Kup Srbije, vaterpolistkinje Kup Srbije…), međutim osvojanjem trofeja u narednom periodu, Voša ne bi dodavala samo pehare u vitrine sportskog društva, već bi i izborila plasman u regionalna i evropska takmičenja.

ŽVK Vojvodina – prvenstvo Srbije (15.05)
vojvodine

Vaterpolistkinje Vojvodine večeras od 20 časova na Slanoj bari dočekuju Crvenu zvezdu sa kojom će odigrati revanš meč finala plej-ofa prvenstva Srbije.

Eventualnom pobedom, Novosađanke bi osvojile svoju četvrtu uzastopnu titulu prvenstva Srbije. U prvom meču odigranom u Beogradu Vojvodina je slavila 12:9.

Nova dupla kruna za Vošu, još jednom bi dokazala da se u Novom Sadu igra ubedljivo najbolji ženski vaterpolo!

KK Vojvodina – ABA 2 liga (16.05)

Da se košarka vraća na velika vrata u Novi Sad jasno je bilo kada je KK Vojvodina završila sezonu u Košarkaškoj ligi Srbije kao prvoplasirana, po prvi put u svojoj istoriji.

Ipak, mnogo važnije od tog pehara jeste finale ABA 2 lige koje Novosađani igraju protiv Spartaka. Budući da su u prvoj utakmici finala poraženi na Spensu rezultatom 74:73, pobeda od dva poena razlike je neophodna kako bi Novosađani osvojili regionalno takmičenje i što je najvažnije, izborili plasman u ABA ligu.

Pobeda u Subotici bi se smatrala senzacijom, ali su izabranici Miloša Isakov-Kovačevića u više navrata ove sezone dokazali da su čuda itekako moguća.

FK Vojvodina – Kup Srbije (21.05)

Vojvodinaši čekaju na trofej u fudbalu od 2020. godine, kada je Voša poslednji put podigla Kup Srbije, pobedivši Partizan u finalu. Sada će rival „staroj dami“ biti aktuelni šampion Srbije Crvena zvezda, u meču koji će se 21. maja igrati na stadionu Lagator u Loznici.

Novosađani bi pobedom došli do treće titule Kupa Srbije, takmičenja u kojem su gotovo uvek pravili zapažene rezultate. U međuvremenu ekipu Božidara Bandovića 16. maja očekuje najvažniji meč ligaškog dela sezone sa ekipom Radničkog iz Kragujevca, koji će verovatno odlučivati o tome koja ekipa će završiti na četvrtoj poziciji u Super ligi Srbije, koje vodi u Ligu konferencija.

RK Vojvodina – Superliga Srbije (20.05 i 26.05)

Rukometaše Vojvodine očekuje dvomeč finala Superlige Srbije sa Metaloplastikom iz Šapca. Prvi meč Novosađani će odigrati u svojoj sali u SC „Slana bara“ 20. maja, dok će se revanš odigrati šest dana kasnije u Šapcu.

Vojvodina juri svoju 11. titulu prvaka Srbije u nizu i novu tripletu. Titula prvaka bi bila šlag na tortu u najuspešnijoj sezoni u istoriji „lala“, u kojoj su izborili plasman u Top 16 fazu Lige Evrope.

Bandović: Pobedom u Kragujevcu da dokažemo da nam je mesto u Evropi