Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Voša bez nagrade za dobru igru, samo do boda u Lučanima

Fudbaleri Vojvodine remizirali su u Lučanima sa ekipom Mladosti rezultatom 1:1 u 22. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Jedini pogodak za Vojvodinu postigao je Mamadu Traore u 34. minutu.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći, Mirić se ubacio po levoj strani i uhvatio loptu iz prve, iskosa sa 18 metara, ali je šutirao preko prečke. Već u sedmom minutu Mladost je imala drugu solidnu priliku, Carević je odbio centaršut sa leve strane pravo na nogu Jojiću, čiji je udarac izblokiran u ključnom trenutku.

Voša je uzvratila u devetom minutu posle brze kontre, u kojoj je Čumić proigrao Simića, ovaj gađao Baraja, čiji je udarac glavom završio pored stative. Baraj je bio mnogo bliži golu u 18. minutu kada je prihvatio pas od Čumića i sa desne strane gađao dalji ugao, lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative.

Nakon perioda bez izrazitih prilika, Voša je svoju dominaciju krunisala golom u 34. minutu. Posle neuobičajene akcije u kojoj su učestvovala oba štopera Vojdine, Vitas je glavom sjajno odložio do Traorea koji je uhvatio volej i sa 18 metara pogodio sam levi ugao nemoćnog Samčovića za 0:1.

Domaći su odgovorili posle primljenog gola, imali su dve prilike po levoj strani, ali su najpre Vitas, a potom i Traore odlično intervenisali i sačuvali gol Carevića.

Mladost je nastavila da napada i na startu drugog poluvremena, igralo se na polovini Vojvodine, ali je to otvorilo prostor za kontre. U 54. minutu Voša je izvela odličnu kontru, Čumić je povukao loptu kroz sredinu i proigrao Simića koji je postigao pogodak, ali je posle pregleda u VAR sobi poništen zbog ofsajda.

Igra se nakon toga rasplamsala, igrači su vodili veliku borbu na sredini terena, ali nije bilo i dalje nekih velikih prilika za promenu rezultata. Tako je bilo do 73. minuta kada je Baraj centrirao sa levog boka, Čumić je šutirao sa nekih sedam metara iz prve, ali pored gola. Uzvratili su domaći preko Silađija, Carević je opet bio na pravom mestu.

I u 78. minutu Carević je odlično intervenisao posle Jojićevog slobodnog udarca, ali je na odbijenu naleteo Mirić i sa pola metra lako pogodio mrežu za 1:1.

Voša je odgovorila novom ofanzivom, i u 84. minutu Baraj je vratio povratnu za Simića, njegov udarac sa 10 metara završio je daleko preko prečke. Nakon toga, Milan Rastavac je uveo Miloševića i Milosavljevića umesto Zukića i Simića i Voša je dodatno pritiskala domaći tim.

Upravo je Milošević šutirao iz prvog kontakta sa loptom, njegov udarac je izblokiran, Voša je nastavila da napada, ali boljih prilika nije bilo.

Voša je posle remija sa Crvenom zvezdom i pobede nad Kolubarom, danas remizirala i osvojila bod, te ostala na petom mestu sa 38 bodova.