Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Vojvodina vođena navijačima u punom Spensu savladala Spartak na otvaranju ABA 2 turnira u Novom Sadu

Košarkaši Vojvodine upisali su šestu pobedu u ovosezonskoj ABA 2 ligi, pošto su na otvaranju turnira u Novom Sadu savladali Spartak iz Subotice rezultatom 79:71.

Napunila se Mala sala Spensa za duel dva kluba koji važe za favorite za plasman u ABA ligu. Niz poznatih lica iz sveta košarke došao je u novosadsku dvoranu da svedoči košarkaškom buđenju Vojvodine. Zauzvrat su dobili pravi spektakl, u kome je Vojvodina bila bolja nakon preokreta.

Gosti iz Subotice su mnogo skoncentrisanije ušli u suret. U odbrani su uspeli da neutrališu unutrašnju igru Vojvodine, dok su se Novosađani mučili sa distance. Obrnuta je bila situacija na drugoj strani parketa gde je Spartak konstantno pravio višak, a šuteri nagrađivali dobar pas.

Odlike pravog lidera pokazao je Nemanja Gordić koji je u svom stilu, trojkom iz driblinga zatvorio prvu deonicu u kojoj je Spartak bio bolji rival i slavio 27:17.

Nakon svega tri minute u drugoj četvrtini, činilo se da će Subotičani napraviti nedostižnu razliku, otišli su na +18 i izgledali zaista superiorno na terenu. Međutim, Vojvodina se nije predavala, ulaskom Boška Bumbića Novosađani su dobili novu energiju, pre svega u odbrani. Nakon nekoliko ukradenih lopti, otvorila se tranzicija, koja je najjače Vošino oružije ove sezone i to su i demonstrirali.

U finišu prvog poluvremena uspeli su da naprave seriju 10:0 i dođu na samo šest poena zaostatka, što je bila i konačna razlika na kraju prvih 20 minuta – 41:35.

Trener gostiju, Vladimir Jovanović napravio je nekoliko taktičkih izmena u drugom poluvremenu i onemogućio Vojvodini da se rastrči. Strpljivi su bili Subotičani i u napadu i nakon nešto više od tri minuta u drugom poluvremenu ponovo su imali dvocifreno vođstvo.

Trener domaćih, Miloš Isakov-Kovačević je imao odgovor na ovakvu igru Spartaka i sa nekoliko izmena prilagodio petorku trenutnom ritmu utakmice. Ponovo je za Vošu sve kretalo iz odbrane, dok su u napadu uspeli da pronađu Zorana Nikolića, koji je dominirao pod obručem. U poslednjih deset minuta Spartak je ušao sa svega pola koša prednosti (60:59).

Nakon nešto više od minuta igre i realizovanih slobodnih bacanja Džareda Kaningema, Vojvodina je stigla do prvog vođstva na meču. Rezultatska prednost, dala je Novosađanima i onu psihološku, dok je sa druge strane Spartak tonuo. Poen po poen Voša je povećavla prednost, uglavnom sa linije slobodnih bacanja. U poslednjih minut Vojvodina je ušla sa 11 poena prednosti i uspela da zadrži smirenost i upiše prvu pobedu na ABA 2 turniru u Novom Sadu.

Najefikasniji u redovima Novosađana bio je Petar Rakićević sa 17 poena, ali najkorisniji igrač susreta je svakako bio Zoran Nikolić sa 14 poena, 10 skokova i pet ukradenih lopti.  Kod Spartaka Luka Cerovina je imao 14 poena, a Filip Barna 12.

Sledeći meč Vojvodina igra sa slovenačkim Snečurom u četvrtak u 18 časova.