Почетна > Нови Сад

Кошарка Нови Сад

Војводина вођена навијачима у пуном Спенсу савладала Спартак на отварању АБА 2 турнира у Новом Саду

Кошаркаши Војводине уписали су шесту победу у овосезонској АБА 2 лиги, пошто су на отварању турнира у Новом Саду савладали Спартак из Суботице резултатом 79:71.

Напунила се Мала сала Спенса за дуел два клуба који важе за фаворите за пласман у АБА лигу. Низ познатих лица из света кошарке дошао је у новосадску дворану да сведочи кошаркашком буђењу Војводине. Заузврат су добили прави спектакл, у коме је Војводина била боља након преокрета.

Гости из Суботице су много сконцентрисаније ушли у сурет. У одбрани су успели да неутралишу унутрашњу игру Војводине, док су се Новосађани мучили са дистанце. Обрнута је била ситуација на другој страни паркета где је Спартак константно правио вишак, а шутери награђивали добар пас.

Одлике правог лидера показао је Немања Гордић који је у свом стилу, тројком из дриблинга затворио прву деоницу у којој је Спартак био бољи ривал и славио 27:17.

Након свега три минуте у другој четвртини, чинило се да ће Суботичани направити недостижну разлику, отишли су на +18 и изгледали заиста супериорно на терену. Међутим, Војводина се није предавала, уласком Бошка Бумбића Новосађани су добили нову енергију, пре свега у одбрани. Након неколико украдених лопти, отворила се транзиција, која је најјаче Вошино оружије ове сезоне и то су и демонстрирали.

У финишу првог полувремена успели су да направе серију 10:0 и дођу на само шест поена заостатка, што је била и коначна разлика на крају првих 20 минута – 41:35.

Тренер гостију, Владимир Јовановић направио је неколико тактичких измена у другом полувремену и онемогућио Војводини да се растрчи. Стрпљиви су били Суботичани и у нападу и након нешто више од три минута у другом полувремену поново су имали двоцифрено вођство.

Тренер домаћих, Милош Исаков-Ковачевић је имао одговор на овакву игру Спартака и са неколико измена прилагодио петорку тренутном ритму утакмице. Поново је за Вошу све кретало из одбране, док су у нападу успели да пронађу Зорана Николића, који је доминирао под обручем. У последњих десет минута Спартак је ушао са свега пола коша предности (60:59).

Након нешто више од минута игре и реализованих слободних бацања Џареда Канингема, Војводина је стигла до првог вођства на мечу. Резултатска предност, дала је Новосађанима и ону психолошку, док је са друге стране Спартак тонуо. Поен по поен Воша је повећавла предност, углавном са линије слободних бацања. У последњих минут Војводина је ушла са 11 поена предности и успела да задржи смиреност и упише прву победу на АБА 2 турниру у Новом Саду.

Најефикаснији у редовима Новосађана био је Петар Ракићевић са 17 поена, али најкориснији играч сусрета је свакако био Зоран Николић са 14 поена, 10 скокова и пет украдених лопти.  Код Спартака Лука Церовина је имао 14 поена, а Филип Барна 12.

Следећи меч Војводина игра са словеначким Снечуром у четвртак у 18 часова.