Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Vojvodina remizirala sa Koprom u trećem meču priprema

Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom Kopra rezultatom 0:0 u trećem kontrolnom meču na pripremama u Sloveniji.
vojvodina

Voša je od početka utakmice preuzela kontrolu na terenu i igrala na polovini rivala i stvarala izgledne šanse.

Najistaknutiji bio je Vukčević, koji je već u petom minutu imao prvu priliku, dobro je izgradio sebi poziciju za šut sa nekih 12-13 metara, lopta je prošla pored stative.

U 21. minutu ponovo je Vukčević bio u prilici, Lazarević je odlično centrirao sa desnog boka, Vošin napadač bio najviši u skoku, ali je gađao preko gola. Potom je šansu imao i Ivanović, pobegao je iskosa sa desne strane, ali je iz teškog ugla šutirao u golmana Kopra.

Voša je u 40. minutu kreirala lepu akciju po desnom boku, Zukić je proigrao Busnića, koji je sa korner linije uputio povratnu ka Miloševiću, defanzivac Kopra je klizećim startom preusmerio loptu ka svom golu, ali je golman Adam stigao da interveniše.

Voša je prva pripretila i u nastavku, Nešković je u 54. minutu sa distance šutirao pored gola. Voša je najbliža golu bila u 57. minutu, ponovo je sjajno centrirao Lazarević sa desnog boka, Nešković je sa druge stative vratio oštru loptu kroz peterac, Vidakov nije stigao bolje da reaguje i bio je zamalo neprecizan.

Na isteku sata igra, Milan Rastavac je gotovo promenio čitav tim, nakon što su prethodno na poluvremenu ušli samo Kopitović i Vidakov, a od 61. minuta zaigrali su – Bjeković, Devetak, Đorđević, Milosavljević, Topić, Veljko Simić i Bastajić. Upravo je Bastajić imao dva solidna pokušaja sa distance, promene rezultata nije bilo.

Koper je prvi udarac u okvir gola imao tek u 80. minutu, Amaračijev udarac je odlično zaustavio Nikola Simić. Tri minuta kasnije Koper je imao šansu utakmice, ali je u situaciji jedan na jedan Simić bio uspešniji od napadača slovenačke ekipe.

U finišu meča u dresu Vojvodine debitovao je novajlija Iv Baraj, koji je zamenio Vukčevića.

Senegalac je bio najbliži golu u drugom poluvremenu, u 89. minutu, Bjeković je centrirao, a Baraj glavom gađao tik pored stative, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Voša svoju sledeću proveru ima već u ponedeljak, rival će biti rumunska UTA, a i taj meč na programu je od 18 časova.