Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Vojvodina preslišala Megine klince u Nišu, čeka Partizan u polufinalu

Košarkaši Vojvodine pobedili su Megu rezultatom 100:92 u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća i tako obezbedili plasman u polufinale.

Novosađani su od samog starta susreta ušli sa jasnom namerom, da spreče unutrašnju igru Mege preko Plavšića i da nateraju bekove na igru jedan na jedan. Na drugoj strani parketa su, takođe imali jasan cilj, ali još bitnije mirnu ruku. Izabranici Miloša Isakov-Kovačevića pogodili su čak četiri trojke u prvoj deonici, koju su dobili rezultatom 26:15.

Mladi košarkaši Mege su do kraja poluvremena igrali kao ošamućeni od udarca u prvih 10 minuta. Tim iz Novog Sada je to iskoristio i tokom drugog perioda otišao na maksimalnih +27. Marko Barać je sa nekoliko tajmauta pokušao da probudi ekipu, ali mu je to tek donekle pošlo za rukom. Na poluvremnu Vojvodina je u hali Čair vodila 57:38.

Da bi uspela da istopi veliki zaostatak, Vojvodina je morala pre svega da zaigra bolje u odbrani. Tako je i bilo, te su uspeli da otvore i prostor za igru u tranziciji. Izgledalo je kao da će Beograđani stići i do jednocifrenog minusa pre poslednjeg kvartala, međutim nekoliko nesmotrenih faulova Mege i senzacionalan pogodak Stefana Savića sa više od pola terena, na isteku treće deonice, osigurali su +20 Vojvodine pred poslednjih 10 minuta.

Mega je tek u poslednjem minutu susreta uspela da dođe na jednocifreni minus, ali nije mogla ozbiljnije da pripreti. Na kraju Novosađani priređuju drugo veliko iznenađenje na ovogodišnjem Kupu Radivoja Koraća i zasluženo idu u polufinale.

Najefikasniji u redovima Vojvodine bio je Luka Ašćerić sa 22 poena, dok su kod Mege Uroš Plavšić i Nikola Đurišić imali 21, odnosno 20 poena. U polufinalu će Vojvodina odmeriti snage sa boljim iz meča Partizan – Gajdobra koji je na programu od 20 časova.

Drugi dan Kupa Koraća: Mega protiv Vojvodine, Partizan igra sa Hercegovcem