Кошарка Нови Сад

Војводина преко пелистера до друге победе у АБА 2 лиги

Бољом партијом у другом полувремену кошаркаши Војводине савладали су Пелистер у трећем колу регионалне АБА 2 лиге резултатом 74:64.

Приступ Новосађана почетку утакмице поново није био на задовољавајућем нивоу. Без потребне агресивности, црвено-бели су били у заостатку, што је делом била и последица проблема са личним грешкама битних играча попут Вучетића и Бањца. Имао је тим Милоша Исаков-Ковачевића потешкоћа да брани „пик“ Пелистера, док у нападу није долазио до течније игре.

Све то искористио је македонски састав и у једном моменту имао и плус 13. Како то обично бива у последње време, Војводина је тек после осетнијег заостатка заиграла нешто боље. Ракићевић је везао пет поена и покренуо Новосађане, који су до полувремена успели да изједначе, али је нешто задовољнији трећу четвртину чекао Пелистер, пошто је водио 37:34.

Наставак је донео потпуно другачију слику. Офанзивни скок помогао је Војводини да из других напада дође до продукције, а посебно инспирисан био је Вучетић, тако да су црвено-бели брзо дошли до преокрета. Успоставио је новосадски тим контролу, након тројке Џонсона и први пут имао двоцифрену залиху, коју нису испуштали до краја. После ове победе, Војводина има скор од 2-1, а наредни дуел очекује је већ сутра од 15 часова против Хелиоса.