Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Vojvodina preko pelistera do druge pobede u ABA 2 ligi

Boljom partijom u drugom poluvremenu košarkaši Vojvodine savladali su Pelister u trećem kolu regionalne ABA 2 lige rezultatom 74:64.

Pristup Novosađana početku utakmice ponovo nije bio na zadovoljavajućem nivou. Bez potrebne agresivnosti, crveno-beli su bili u zaostatku, što je delom bila i posledica problema sa ličnim greškama bitnih igrača poput Vučetića i Banjca. Imao je tim Miloša Isakov-Kovačevića poteškoća da brani „pik“ Pelistera, dok u napadu nije dolazio do tečnije igre.

Sve to iskoristio je makedonski sastav i u jednom momentu imao i plus 13. Kako to obično biva u poslednje vreme, Vojvodina je tek posle osetnijeg zaostatka zaigrala nešto bolje. Rakićević je vezao pet poena i pokrenuo Novosađane, koji su do poluvremena uspeli da izjednače, ali je nešto zadovoljniji treću četvrtinu čekao Pelister, pošto je vodio 37:34.

Nastavak je doneo potpuno drugačiju sliku. Ofanzivni skok pomogao je Vojvodini da iz drugih napada dođe do produkcije, a posebno inspirisan bio je Vučetić, tako da su crveno-beli brzo došli do preokreta. Uspostavio je novosadski tim kontrolu, nakon trojke Džonsona i prvi put imao dvocifrenu zalihu, koju nisu ispuštali do kraja. Posle ove pobede, Vojvodina ima skor od 2-1, a naredni duel očekuje je već sutra od 15 časova protiv Heliosa.