Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Vojvodina prekinula seriju poraza pobedom u Kragujevcu

Košarkaši Vojvodine slavili su protiv ekipe Radničkog u Kragujevcu rezultatom 91:77 i tako prekinuli seriju od dva poraza u Košarkaškoj ligi Srbije.
vojvodina

Najefikasniji kod Novosađana bio je Amerikanac Nikolas Nil sa 20 poena i 11 asistencija, pratili su ga Popović i Zarić sa po 12.

U ekipi domaćina Katić je imao najbolji poenterski učinak na meču sa 21 poenom.

Posle poraza od Mladosti pa zatim i Sloge, ekipa Mute Nikolića nije imala prostora za kalkulisanje i morali su da idu na pobedu kako bi ostali u trci za vrh tabele.

Prvo poluvreme završeno je sa prednošću Kragujevčana, koji su na odmor otišli za pola koša bolji.

Ni treća četvrtina nije stvorila jasniju sliku pošto su je gosti iz Novog Sada dobili rezultatom 21:19.

U četvrtoj četvrtini su se raspucali Nil i Zarić i potpuno izbacili Radnički iz meča, za na kraju, ubedljiv trijumf Novosađana.

Vojvodina se ovim trijumfom vratila na prvu poziciju na tabeli sa učinkom 14-8, dok su Kragujevčani na devetoj poziciji sa devet pobeda i deset poraza.