Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Vojvodina poražena u prijateljskom meču u Aradu

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od rumunske UTA-a rezultatom 2:1 u prijateljskom susretu u Aradu. Jedini pogodak za Vojvodinu postigao je Mirko Topić efektnim udarcem sa 25 metara, u 82. minutu.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, sa ponekom prilikom za obe ekipe.

Trener Vojvodine Milan Rastavac na poluvremenu je napravio nekoliko promena u timu pošto su šansu dobili Bjeković, Busnić, Paunović, Kokanović, a uskoro su ušli i Traore i Kovačev, da bi u finišu šansu dobili i mladi igrači kao što su golman Puškić, Sukačev i Popović.

Domaći tim je bio konkretniji i u drugom poluvremenu i u 54. minutu je poveo. Posle akcije i povratne lopte sa levog boka, Godvin je bio na pravom mestu, pogodio je prvi ugao sa desetak metara za 1:0.

Vojvodina je zaigrala nešto bolje posle primljenog pogotka, u 58. minutu mrežu je zatresao Paunović posle asistencije Zukića, ali je pomoćni sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju.

U 61. minutu Traore je tek što je ušao u igru oborio Godvina u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Bata koji je šutirao po sredini gola za 2:0.

Voša je uspela da smanji rezultat desetak minuta pre kraja, pošto je Topić primio loptu iskosa na levoj strani, uneo je u sredinu i sa nekih 25 metara od prečke pogodio za 2:1 i veliki aplauz nekoliko stotina navijača.

Do kraja meča nije bilo značajnih prilika ni promene rezultata, pa je UTA slavila u prijateljskom susretu.

Potvrđena forma za kraj: RFK Novi Sad trijumfom okončao 2022. godinu