Нови Сад Фудбал

Војводина поражена у пријатељском мечу у Араду

Фудбалери Војводине изгубили су од румунске УТА-а резултатом 2:1 у пријатељском сусрету у Араду. Једини погодак за Војводину постигао је Мирко Топић ефектним ударцем са 25 метара, у 82. минуту.

Прво полувреме протекло је без голова, са понеком приликом за обе екипе.

Тренер Војводине Милан Раставац на полувремену је направио неколико промена у тиму пошто су шансу добили Бјековић, Буснић, Пауновић, Кокановић, а ускоро су ушли и Траоре и Ковачев, да би у финишу шансу добили и млади играчи као што су голман Пушкић, Сукачев и Поповић.

Домаћи тим је био конкретнији и у другом полувремену и у 54. минуту је повео. После акције и повратне лопте са левог бока, Годвин је био на правом месту, погодио је први угао са десетак метара за 1:0.

Војводина је заиграла нешто боље после примљеног поготка, у 58. минуту мрежу је затресао Пауновић после асистенције Зукића, али је помоћни судија сигнализирао недозвољену позицију.

У 61. минуту Траоре је тек што је ушао у игру оборио Годвина у казненом простору, а судија показао на белу тачку. Одговорност је преузео Бата који је шутирао по средини гола за 2:0.

Воша је успела да смањи резултат десетак минута пре краја, пошто је Топић примио лопту искоса на левој страни, унео је у средину и са неких 25 метара од пречке погодио за 2:1 и велики аплауз неколико стотина навијача.

До краја меча није било значајних прилика ни промене резултата, па је УТА славила у пријатељском сусрету.

Potvrđena forma za kraj: RFK Novi Sad trijumfom okončao 2022. godinu