Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Vojvodina pala na ispitu i protiv Partizana

Po svemu sudeći odbojkaška Superliga biće ove sezone i te kako zanimljiva, jer je više ekipa dobro ukombinovalo jake sastave, što se videlo i u utakmici trećeg kola koju je Vojvodina NS seme izgubila od Partizana.

Nije se često dešavalo da šampion zabeleži dva uzastopna poraza, ali posle Crvene zvezde koja je u prethodnom susretu slavila u Beogradu, Novosađani nisu uspeli da izvade fleke i doživeli su još jedan šok i to u prvoj utakmici ove sezone u Spensu.

Za sada je Voša na skoru 1-2 jer je pobedila samo Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Ovog puta trener crveno–belih, Slobodan Boškan, nije u startnu postavu uključio kapitena Simića, koji je ušao tek u trećem setu, a dizač Vilimanović je povređen.

S druge strane, crno–beli su prevagu pravili odličnim servisom, što im je i najjače oružje.

Očekivali su Novosađani opasnost iz tog pravca, ali se nisu izborili na pravi način sa tim adutom gostiju.

Morao je Boškan u prvom setu dva puta da reaguje tajm–autom, jer je njegova ekipa bila u minusu od pet poena, a boljitak u redovima šampiona doneo je Bajandić, zamenivši Migela.

Crveno–beli su prišli na poen zaostatka (15:16) ali dalje od toga nisu mogli, pa su gosti poveli 1:0.

U neizvesnijem drugom setu, Partizan je pravio više servis grešaka, ali ga to ipak nije skupo koštalo.

Napadi, pogotovo preko Delgadisa i Marinovića lako su prolazili odbranu domaćina, koja ovog puta nije bila na zavidnom nivou.

U pojedinim trenucima Voša je igrala dosta nesmotreno u polju, što su Beograđani odmah kažnjavali.

Bajandić je ponovo na ulasku u završnicu doneo nadu domaćinu da može da stigne rezultat, ali za zahuktali Partizan nije bilo rešenja.

Ogromna motivacija prošlogodišnjeg finaliste plej–ofa donela mu je i preokret na početku trećeg seta, a želja za trijumfom nad prvakom vodila ga je do prednosti od pet poena u finišu (17:22).

Bleda igra Vojvodine nastavila se i u ovoj deonici i zaista nije bilo realno očekivati drugačiji ishod.

Vojvodina NS seme – Partizan 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)