Нови Сад Остали спортови

Војводина пала на испиту и против Партизана

По свему судећи одбојкашка Суперлига биће ове сезоне и те како занимљива, јер је више екипа добро укомбиновало јаке саставе, што се видело и у утакмици трећег кола коју је Војводина НС семе изгубила од Партизана.

Није се често дешавало да шампион забележи два узастопна пораза, али после Црвене звезде која је у претходном сусрету славила у Београду, Новосађани нису успели да изваде флеке и доживели су још један шок и то у првој утакмици ове сезоне у Спенсу.

За сада је Воша на скору 1-2 јер је победила само Металац из Горњег Милановца.

Овог пута тренер црвено–белих, Слободан Бошкан, није у стартну поставу укључио капитена Симића, који је ушао тек у трећем сету, а дизач Вилимановић је повређен.

С друге стране, црно–бели су превагу правили одличним сервисом, што им је и најјаче оружје.

Очекивали су Новосађани опасност из тог правца, али се нису изборили на прави начин са тим адутом гостију.

Морао је Бошкан у првом сету два пута да реагује тајм–аутом, јер је његова екипа била у минусу од пет поена, а бољитак у редовима шампиона донео је Бајандић, заменивши Мигела.

Црвено–бели су пришли на поен заостатка (15:16) али даље од тога нису могли, па су гости повели 1:0.

У неизвеснијем другом сету, Партизан је правио више сервис грешака, али га то ипак није скупо коштало.

Напади, поготово преко Делгадиса и Мариновића лако су пролазили одбрану домаћина, која овог пута није била на завидном нивоу.

У појединим тренуцима Воша је играла доста несмотрено у пољу, што су Београђани одмах кажњавали.

Бајандић је поново на уласку у завршницу донео наду домаћину да може да стигне резултат, али за захуктали Партизан није било решења.

Огромна мотивација прошлогодишњег финалисте плеј–офа донела му је и преокрет на почетку трећег сета, а жеља за тријумфом над прваком водила га је до предности од пет поена у финишу (17:22).

Бледа игра Војводине наставила се и у овој деоници и заиста није било реално очекивати другачији исход.

Војводина НС семе – Партизан 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)