Vojvodina „evrogolom“ Čovića do pobede protiv Panevežisa

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu litvanskog Panevežisa 0:1 u gostima i tako trijumfom započeli kvalifikacije za Ligu konferencija.

Na stadionu „Aukstaitijos“ prvi put su se sastale ove dve ekipe, a Novosađani su odneli pobedu.

Vojvodina nije bila ubedljiva, svi statistički parametri na kraju utakmice bili su na strani rivala iz Litvanije, ali najvažnija stvar, golovi, bili su na strani novosadskih crveno-belih.

Srpski tim postigao je dva, s tim da je jedan poništen zbog ofsajda, a strelac jedinog regularnog gola Nemanja Čović proglašen je i igračem utakmice.

Podsećamo, pravilo gola u gostima više ne važi u tamičenjima koja organizuje UEFA, tako da će fudbaleri „Stare dame“ morati da budu oprezni u revanšu na „Karađorđu“.

Prvo poluvreme pripalo je u potpunosti domaćim fudbalerima. Panevežis je imao bolje, i brojnije šanse, ali nisu uspeli da postignu gol. Nikola Simić je ponovo, kao i protiv Zvezde, bio sjajan na golu naše ekipe.

Drugi deo igre bio je nastavak prvog, u svakom smislu te reči. Litvanci su još više imali loptu u nogama, ali nisu to znali da iskoriste.

U 70. minutu šansa se ukazala iskusnom Nemanji Čoviću, koji je iskosa sjajno pogodio pod prečku i doneo prednost Vojvodini. Pet minuta kasnije, mrežu Panevežisa zatesao je i Zukić, ali gol je poništen zbog ofsajda.

U finišu su domaći pokušali da izjednače, međutim, odbrana Vojvodine odradila je dovoljno dobar posao da do toga ne dođe. Ostalo je 0:1.

Revanš na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu igra se 29. jula, za tačno sedam dana.