Kako bi april mesec borbe protiv stresa koji se obeležava još od 1992. godine protekao što bezbolnije i bez mnogo pritisaka Kasperski kompanija apeluje na sve one koji su na društvenim mrežima da bar tu pokušaju da izbegnu nerviranje što je više moguće.
U tu svrhu poručuju da pre svega treba paziti ko su online prijatelji i šta se deli na društvenim mrežama.
Ograničavanjem online prijatelja na one koje poznajemo lično, smanjuje šanse da naiđemo na prevarante ili dobijemo zlonameran sadržaj. Možemo se osećati nelagodno ukoliko se susretnemo sa neželjenim sadržajem, poput scena nasilja ili okrutnosti.
Kontrolisanjem digitalnog okruženja kroz promišljeno prihvatanje zahteva za prijateljstvo, doprinosimo kreiranju pozitivnijeg i sigurnijeg online iskustva za sve.
Takođe, korišćenje alatki društvenih mreža da bi se grupisali prijatelji, birajući one koji su bliski, omogućava se personalizovano deljenje sadržaja i smanjuje rizik od stresa.
Zato se i apeluje na obazrivost i izbegavanje da se na sve klikće jer linkovi mogu biti potencijalna pretnja.
Pravilno podešavanje privatnosti naloga je izuzetno važno za zaštitu ličnih informacija i održavanju digitalne bezbednosti.
Određivanjem ko sve može da vidi profil i postove, korisnici mogu značajno smanjiti rizik od neželjenih interakcija sa zlonamernim strancima. Ova proaktivna mera smanjuje rizik od pretnji poput praćenja, krađe identiteta i drugih prevara.
Svakom linku na koji se naiđe treba pristupiti sa oprezom, čak i ako stigne od prijatelja, jer uvek postoji mogućnost da je njihov nalog hakovan.
Iza, naizgled bezopasnih, linkova na društvenim mrežama često vrebaju prevare, prikrivene tako da oponašaju legitimne veb stranice, koje su dizajnirane da prevare korisnike da odaju poverljive informacije, poput lozinki, finansijskih i ličnih podataka.
Evropski indeksi u porastu, skočilo zlato, nafta Brent ispod 90 dolara za barel
Preuzmite android aplikaciju.