Почетна > Бизнис
Бизнис

Водити рачуна ко су онлајн пријатељи

Како би април месец борбе против стреса који се обележава још од 1992. године протекао што безболније и без много притисака Касперски компанија апелује на све оне који су на друштвеним мрежима да бар ту покушају да избегну нервирање што је више могуће.
Фото: Unsplash/austindistel

У ту сврху поручују да пре свега треба пазити ко су онлине пријатељи и шта се дели на друштвеним мрежама.

Ограничавањем онлине пријатеља на оне које познајемо лично, смањује шансе да наиђемо на преваранте или добијемо злонамеран садржај. Можемо се осећати нелагодно уколико се сусретнемо са нежељеним садржајем, попут сцена насиља или окрутности.

Контролисањем дигиталног окружења кроз промишљено прихватање захтева за пријатељство, доприносимо креирању позитивнијег и сигурнијег онлине искуства за све.

Такође, коришћење алатки друштвених мрежа да би се груписали пријатељи, бирајући оне који су блиски, омогућава се персонализовано дељење садржаја и смањује ризик од стреса.

Зато се и апелује на обазривост и избегавање да се на све кликће јер линкови могу бити потенцијална претња.

Правилно подешавање приватности налога је изузетно важно за заштиту личних информација и одржавању дигиталне безбедности.

Одређивањем ко све може да види профил и постове, корисници могу значајно смањити ризик од нежељених интеракција са злонамерним странцима. Ова проактивна мера смањује ризик од претњи попут праћења, крађе идентитета и других превара.

Сваком линку на који се наиђе треба приступити са опрезом, чак и ако стигне од пријатеља, јер увек постоји могућност да је њихов налог хакован.

Иза, наизглед безопасних, линкова на друштвеним мрежама често вребају преваре, прикривене тако да опонашају легитимне веб странице, које су дизајниране да преваре кориснике да одају поверљиве информације, попут лозинки, финансијских и личних података.

Evropski indeksi u porastu, skočilo zlato, nafta Brent ispod 90 dolara za barel

Преузмите андроид апликацију.