Власник Дејли мејла купује ривалски лист Телеграф за 500 милиона фунти

Власник дневног листа Дејли мејл компанија ДМГТ, склопио је уговор вредан 500 милиона фунти о куповини ривалског листа Телеграф и на путу је створио једну од најмоћнијих десничарских медијских група у Великој Британији, пренели су данас британски медији.
Договорено преузимање недељу дана након што је Ред Берд Капитал, америчка приватна пословна група коју предводи бивши банкар Голдман Сакса, Гери Кардинале, нагло обуставила свој покушај куповине 170 година старих новина, преноси Фајнешл Тајмс.
Лорд Ротермер, власник Дејли мејла и Џенерал Траста дуго је желео да купи Телеграф медија групу у покушају да споји два водећа десничарска листа у Великој Британији.
Преузмите андроид апликацију.



