Влаховић и Костић невидљиви, Милан доминантан у дербију Серије А

Сигурном победом од 2:0, Милан против Јувентуса покзао да је тренутно много бољи тим. Томори и Дијаз стрелци за росонере, српски репрезентативци Душан Влаховић и Филип Костић уклопили се у сивило Старе даме.

Много се очекивало од дербија Серије А у којем су се састали Милан и Јувентус, али је домаћи састав био доминантан током 90 минута и извојевао рутинску победу.

Екипа Стефана Пиолија подсетила је на партије из прошле сезоне којима су стигли до титуле шампиона, док „Стара дама“ за 90 минута игре није приказала ништа на стадиону „Сан Сиро“.

Роонери су до вођства дошли у последњим тренуцима првог полувремена, када се Фикајо Томори добро снашао после корнера домаће екипе и савладао Војчеха Шћесног.

Милан је контролисао игру и резултат, а до другог гола стигао је у 54. минуту. Брахим Дијаз је пресекао додавање Влаховића и отишао до краја, савладавши истрчалог голмана Јувентуса.

Влаховић и Костић су били затворени, нису приказали превише, што се одразило на игру гостију, која је у овом дербију била потпуно безопасна.

Милан се тријумфом попео на треће место на табели са 20 освојених бодова, колико имају и Наполи и Аталанта уз одигран меч мање.

Јувентус је остао осми на табели са 13 бодова и чини се да су снови о шампионској титули већ сада завршени за екипу Макса Алегрија.