Џеко донео Интеру тријумф против Сасуола и оборио Михин рекорд

Захваљујући погоцима Едина Џека, Интер у Ређо Емилији савладао Сасуоло 2:1, у првој утакмици 9. кола Серије А. Репрезентативац БиХ оборио Михајловићев рекорд и постао најстарији двоструки стрелац на једној утакмиц Серије А.
Massimo Paolone/LaPresse via AP)

Интер се мучи од почетка сезоне, а у утакмици 9. кола Серије А у Ређо Емилији до победе је дошао тешком муком.

Херој нероазура био је нападач из Босне и Херцеговине Един Џеко који је са два поготка донео три бода екипи Симонеа Инзагија.

Гости су повели у финишу првог полувремена, да би Сасуоло до изједначења дошао у 60. минуту преко Фратесија.

Деловало је да ће Интер наставити серију лоших резултата, али је Џеко својим другим поготком на мечу, на асистенцију Хенрика Мкитаријана, у 75. минуту донео три бода екипи из Милана.

Репрезентативац БиХ је постао најстарији фудбалер у историји Серије А, који је дао два гола на једној утакмици (36 година и 205 дана).

Џеко је оборио рекорд који је од 2005. држао некадашњи репрезентативац наше земље Синиша Михајловић, када је постигао два поготка против Роме.

Џеко је са ова два гола стигао до 101. поготка у Серији А. Он је постао трећи најстарији фудбалер, који је стигао до сто голова и више голова у италијанском првенству.

Старији од њега су били Горан Пандев (37 година и 267 дана) и Серхио Пелисије (37 година и 243 дана).

Интер је победио после два узастопна пораза и попео се на седмо место на табели са 15 освојених бодова, док је Сасуоло девети са 12.

Laporta: Kombinovati Superligu sa nacionalnim ligama