Vlahović i Kostić nevidljivi, Juventusov košmar nastavljen u Monci

Fudbaleri Juventusa nastavili su sa katastrofalnim rezultatima u poslednje vreme i doživeli poraz i na gostovanju kod Monce. Juventus je poražen minimalnim rezultatom (1:0) u duelu sa poslednjeplasiranom ekipom na tabeli. Sedmo kolo Serije A obeležio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, koji je golom i asistencijom režirao trijumf Lacija nad Kremonezeom – 4:0.

„Stara dama“, za koju su se Dušan Vlahović i Filip Kostić uopšte nisu istakli, petu uzastopnu utakmicu u svim takmičenjima nije pobedila, a od početka sezone zabeležila je samo dva trijumfa.

Desetkovan neigranjem devetorice standardnih igrača, gigant iz Torina bio je potpuno bezopasan protiv ekipe koja debituje u Seriji A, a od 40. minuta igrao je sa igračem manje.

Anhel di Marija dobio je direktan crveni karton zbog udaranja protivnika, što je domaćin uspeo da iskoristi u nastavku susreta.

Pobedonosni pogodak za Moncu postigao je Gitkjer u 74. minutu.

Monca je sa poslednjeg skočila na 18. mesto sa četiri boda, dok je Juve ostao osmi sa 10.

U isto vreme Lacio je deklasirao Kremoneze na gostovanju rezultatom 4:0, najviše zahvaljujući Milinković-Saviću.

Sergej je namestio prvi pogodak Čiru Imobileu već u sedmom minutu, da bi u finišu prvog poluvremena i zatresao mrežu. Imobile je u međuvremenu realizovao penal, a Pedro je u finišu postavio konačan rezultat.

Lacio je peti sa 14 bodova, pet više od Fjorentine, koja je konačno osetila slast pobede i to nad Veronom – 2:0.

Nikola Milenković nije nastupio zbog povrede, dok su Luka Jović i Aleksa Terzić trijumf gledali sa klupe za rezervne igrače. Na drugoj strani Darko Lazović kao kapiten, odnosno Ivan Ilić, proveli su svih 90 minuta na terenu.