Влаховић и Костић невидљиви, Јувентусов кошмар настављен у Монци

Фудбалери Јувентуса наставили су са катастрофалним резултатима у последње време и доживели пораз и на гостовању код Монце. Јувентус је поражен минималним резултатом (1:0) у дуелу са последњепласираном екипом на табели. Седмо коло Серије А обележио је српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић, који је голом и асистенцијом режирао тријумф Лација над Кремонезеом – 4:0.

„Стара дама“, за коју су се Душан Влаховић и Филип Костић уопште нису истакли, пету узастопну утакмицу у свим такмичењима није победила, а од почетка сезоне забележила је само два тријумфа.

Десеткован неиграњем деветорице стандардних играча, гигант из Торина био је потпуно безопасан против екипе која дебитује у Серији А, а од 40. минута играо је са играчем мање.

Анхел ди Марија добио је директан црвени картон због ударања противника, што је домаћин успео да искористи у наставку сусрета.

Победоносни погодак за Монцу постигао је Гиткјер у 74. минуту.

Монца је са последњег скочила на 18. место са четири бода, док је Јуве остао осми са 10.

У исто време Лацио је декласирао Кремонезе на гостовању резултатом 4:0, највише захваљујући Милинковић-Савићу.

Сергеј је наместио први погодак Чиру Имобилеу већ у седмом минуту, да би у финишу првог полувремена и затресао мрежу. Имобиле је у међувремену реализовао пенал, а Педро је у финишу поставио коначан резултат.

Лацио је пети са 14 бодова, пет више од Фјорентине, која је коначно осетила сласт победе и то над Вероном – 2:0.

Никола Миленковић није наступио због повреде, док су Лука Јовић и Алекса Терзић тријумф гледали са клупе за резервне играче. На другој страни Дарко Лазовић као капитен, односно Иван Илић, провели су свих 90 минута на терену.