Vlahović – golovi, asistencija, rekord! (VIDEO)

Ekipa Fiorentine pobedila je Milan u meču 13. kola Serije A rezultatom 4:3, a dva gola za ekipu iz Firence postigao je Dušan Vlahović.

Dušan Vlahović je golgeterski na scenu stupio  u 60. minutu meča, da bi precizan bio i u 85. minutu.

Dušan Vlahović je postigao 27. gol u kalendarskoj godini za Fiorentinu, čime se izjednačio sa legendarnim Kurtom Hamrinom (nekada i fudbalerom Milana), koji je isti broj pogodaka u dresu Fiorentine postigao 1960. godine.

Sa druge strane, Ibrahimović je postao najstariji igrač koji je postigao dva gola na jednom meču Serije A. Zapravo, jedini je 40-godišnjak kome je to uspelo u ovom veku, u tzv. „ligama petice“.

Milan je drugi sa 32 boda, dok je Fiorentina nakon ovog meča na šestoj poziciji, a ima 21 bod.