Danas u Ol Ingland Klubu na programu su polufinalni mečevi muške konkurencije.
Beretini je u četiri seta slomio Ože-Alijasima. Ključni momenat bio je brejk u trećem setu pri rezultatu 5:5 u gemovima i 1:1 u setovima.
Kanadski predstavnik, Denis Šapovalov, u pet setova savladao je umornog Karena Hačanova. Rus, posle maratona u prethodnom kolu protiv Korde, nije imao koncentracije da i ovaj meč reši u svoju korist.
Novak je rutinski savladao Martona Fučoviča u tri seta 6:3, 6:4, 6:4. Meč je trajao dva sta i dvadeset minuta.
Novak juri jubilarno trideseto grend slem finale, dok ostala tri učesnika čekaju svoje prvo, što znači da ćemo imati minimum jednog debitanta u finalu. Zanimljiv podatak je da Hurkač najbolji učinak na najvećim turnirima ima na prošlom Vimbldonu (2019) – treće kolo. Beretini i Šapovalov su svoje najbolje rezultate upisali na US Open-u. Italijan je 2019. godine poražen u polufinalu od Nadala, a Kanađanin prošle godine u četvrtfinalu od Karenja Buste.
Beretini i Hurkač otvoriće polufinalni program svojim trećim međusobnim okršajem. Trenutni skor je 1:1, a oba meča odigrali su na betonu u Australiji odnosno Majamiju.
Hurkač je posle osvojene titule na mastersu u Majamiju imao katastrofalan niz od šest uzastopnih poraza na šljaci, koja mu nije omiljena podloga. Međutim, Poljak je na impresivan način došao do polufinala, s obzirom da nije igrao nijedan meč na travi pred Vimbldon. Redom je pobeđivao: Musetija, Girona, Bublika, Medvedeva i Federera, ispustivši samo dva seta na putu.
Sa druge strane, Mateo je igrač od kojeg se očekivalo da dođe do ove faze takmičenja. Posle sjajnog rezultata na Rolan Garosu i osvojene titule u Kvinsu, Italijan je u sjajnom raspoloženju došao na Vimbldon. Bez većih problema stigao je do polufinala ispustivši samo dva seta, u prvom kolu protiv Gvida Pelje i u pomenutom četvrtfinalu protiv Ože-Alijasima.
Oba igrača prepoznatljiva su po jakom servisu i forhendu. Očekuje se da igrači sigurno čuvaju svoje servis gemove, a svakako da će ključna statistika biti procenat ubačenog prvog servisa odnosno iskoroštene brejk šanse, kao i koncentracija u potencijalnim taj-brejkovima.
Meč se igra u 14.30.
Đoković – Šapovalov
Novak je posle istorijskog Rolan Garosa odlučio da ne odigra nijedan turnir na travi u singlu – već u dublu. U paru sa malo poznatim Karlosom Gomez-Hererom odigrao je turnir na Majorci, gde su došli do finala koje su predali zbog povrede Španca. Čini se kao savršena priprema za Vimbldon, s obzirom da je Đokovićev servis funkcionisao savršeno.
Osim izgubljenog prvog seta u prom kolu protiv Drejpera, prvi reket sveta prilično je rutinski došao do devetog vimbldonskog polufinala, bez da je prikazao neku specijalno dobru igru.
Kandaski predstavnik u polufinalu, Denis Šapovalov, imao je zanimljiv put do polufinala. Mečeve koje je , uslovno rečeno, trebao lakše da dobije, dvanaesti igrač sveta igrao je u pet setova (Kolšrajber i Hačanov), dok je domaćeg tenisera Endija Marija i uvek neugodnog Bautistu Aguta rešio u tri seta. Meč drugog kola, bez borbe, predao mu je veteran Pablo Anduhar.
Đokoviću može da pravi problem činjenica da nije imao pravi „test“ do sada, mada on naglašava da to nije slučaj.
Šapovalov igra sa velikim intenzitetom, može biti vrlo neugodan protivnik ukoliko uđe u pravi ritam. Ipak, najveća boljka mladog igrača je psiha. Denis je poznat da lako plane i samouništi se.
Novak će svoju igru tražiti, pre svega, u dobrom servisu, gde ne bi dozvolio protivniku da uđe u ritam. Takođe, očekuje se forsira Denisov jednoručni bekhend, računajući da se na travi treba mnogo brže nameštati za udarce.
U međusobnim susretima srpski predstavnik vodi sa ubedljivih 6-0.
Meč počinje po završetku prvog polifnala.
Svi mečevi igraju se na Centralnom terenu.