Вештачка интелигенција преполови посао радиолога и открије више карцинома него клиничари, што, како стручњаци наводе, подупире предвиђање да ће такви алати помоћи да се смањи притисак на национални здравствени систем.
Студија у којој је учествовало више од 80.000 жена у Шведској показала је да вештачка интелигенција која ради заједно са клиничарима може безбедно да се користи за анализу мамографије у једном од највећих истраживања до сада о њеној употреби у откривању рака, пренео је британски „Тајмс“.
То је открило потенцијал вештачке интелигенције да скрининг учини прецизнијим и ефикаснијим, иако су истраживачи рекли да ће морати да прате жене које су биле укључене у истраживање како би доказали да су здравствени резултати побољшани.
Сваке године има око 56.800 нових случајева рака дојке у Британији, што га чини најчешћом врстом раком у тој земљи.
Од рака дојке годишње премине 11.300 жена.
Огроман напредак у лечењу значи да је шанса да премину од ове болести пала за две трећине од 1990-их, при чему је 95 одсто жена којима је рано дијагностикован рак дојке живело још најмање пет година.
Део побољшања шанси за преживљавање резултат је и проширења програма националног здравственог система за скрининг дојки, који укључује све жене старости од 50 до 70 година.
Два милиона жена годишње обави скрининг дојки у оквиру националног здравстеног система.
Severna Koreja: Specijalna izaslanica SAD za ljudska prava je „opaka osoba“
Преузмите андроид апликацију.