Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Velimir Stjepanović osvojio četiri zlata

Reprezentativac Srbije Velimir Stjepanović osvojio je četiri zlatne medalje na mitingu u Helsinkiju.

Stjepanović je pobedio u trkama na 100 i 200 delfin i 100 i 200 metara slobodno.

„U principu sam zadovoljan. Možda je moglo za nijansu brže na 200 delfin. Priželjkivali smo vreme oko 1:56,5, ali i ovako nije loše. Najbolja trka je bila na 200 slobodno, Estonac je odličan plivač. Vraćam se u petak u Beograd, a za vikend ću na mitingu „11 aprila“ plivati samo ove dve trke i nadam se boljim rezultatima“, izjavio je Stjepanović.

U trci na 100 metara je ostvario vreme 53,78 sekundi i završio ispred Marka Mateusa, dok je 200 metara isplivao za 1:57,26.

Na 200 slobodno je plivao u najuzbudljivijoj trci kada je na samom kraju pobedio Kregora Zirka rezultatom 1:48,11, a na duplo manjoj razdaljini je sa 49,27 bio jedini sa vremenom ispod 50 sekundi.

Međedović nastavio pobednički niz u Antaliji: Slavio protiv Hrvata