Велики успех српског рукомета, јуниори бронзани на Европском првенству

Јуниорска репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу на Европском првенству у Португалији, пошто је у утакмици за треће место савладала Шведску 30:26. Милош Кос најбољи стрелац на мечу, превагу донео одбранама голман Марко Мрдовић.
рукомет

Светла је будућност српског рукомета, судећи по резултату који је направила јуниорска селекција – на шампионату Европе у Португалији освојена је бронзана медаља.

После пораза од Шпаније у полуфиналу турнира, екипа Ђорђа Теодоровића смогла је снаге да се уздигне и други пут на турниру савлада селекцију Шведске.

Одличан меч одиграли су млади рукометаши – у првом полувремену су одличним нападом стигли до предности, која је после 30 минута износила пет голова (17:12).

Швеђани су у наставку заиграли много боље, у неколико наврата прилазили на два гола минуса, али је Србија успела да заустави њихов налет.

Један од најзаслужнијих био је голман Марко Мрдовић који је серијом одбрана унео сигурност у игри „орлова“, док је на другој страни шведски гол решетао Милош Кос, који је утакмицу завршио са осам погодака.

По пет голова у српском тиму постигли су Матеја Додић и Лука Роган, док је у тиму Шведске најбољи био Јохан Ериксон са шест погодака.

Ово је највећи успех српског рукомета у млађим категоријама од 2006. године, откако играмо под садашњим називом.

У борби за злато састају се домаћин Португалија и Шпанија.