Велики преокрет кошаркаша Партизана – од „минус 24“ до победе против Макабија

Кошаркаши Партизана победили су Макаби резултатом 88:79 у 21. колу Евролиге, упркос томе што су у првом полувремену имали минус од чак 24 поена Партизан сад има скор 11-10, а Макаби 12-9.

Партизан је катастрофално отворио утакмицу, Макаби је водио 16:0, 27:9 и 39:15. Иако је било минус 24, навијачи Партизана нису одустајали од подршке и „гурали“ су екипу напред. На полувремену је било 52:36 за госте.

Средином треће деонице Партизан је пришао на минус пет (51:56), а у 28. минуту је изједначио на 60:60.

По окончању треће деонице било је 67:67.

На старту четврте четвртине због друге неспортске грешке ван терена је морао Џејмс Нанели.

Осам минута пре краја било је 75:69 за Партизан после две везане тројке Алена Смаилагића и Огњена Јарамаза.

На 5.35 било је 80:71, а у последњи минут ушло се са 84:79 за Партизан.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Пи Џеј Доужер са 23 поена, Нанели је дао 20, а Бруно Кабокло 11.

Код Макабија је најефикаснији био Вејн Болдвин са 19 поена, Роман Соркин је дао 14.
У наредном колу Партизан гостује Панатинаикосу.