Ватерполисти Србије без полуфинала, Мађарска боља након петераца

Ватерполисти Србије поражени су од Мађарске у четвртфиналу Европског првенства у Загребу резултатом 14:15 након петераца.

Након узбудљивог регуларног дела било је 10:10, а Мађари су се боље снашли са линије од пет метара, не промашивши ниједан петерац.

Најављени класик европског ватерпола испунио је сва очекивања. Обе екипе су се смењивале у вођству од самог почетка и резултатска клацкалица трајала је све до последњег судијског звиждука.

Након иницијаног вођства Мађарске, Србија је врло брзо преокренула резултат и деловала је боље и организованије на почетку. Мађари су се ипак консолидовали и успели да изједначе пре крај прве деонице.

У другој четвртини настављена је велика борба и након две промене вођства, резултат је на крају првог полувремена био поново изједначен. Обе екипе су играле у брзом темпу, из чега је проистекао велики број грешака и фаулова.

Искључења су обележила и трећу четвртину која је била нешто ефикаснија. Мађари су два пута стицали предност, пре него што је Србија успела да још једном преокрене резултат. Ипак, крај трећег дела припао је Мађарима, који су са голом више на конту ушли у последњих осам минута.

Нервоза у игри и одличне одбране обележиле су последњи квартал у ком је Србија ипак успела да се домогне изједначења и петераца. Мађари су били без грешке са линије од пет метера, док је једини промашај забележен у другој серији, када је Марку Радуловићу испала лопта приликом извођења петерца.

Чак четворица репрезентативаца Србије постигла су по два гола, док се код Мађара истакао Винце Вигвари са четири поготка.

Србија ће такмичење наставити у борби за пласман од 5. до 8. места, док ће Мађарска у полуфиналу чекати бољег из дуела Хрватске и Грчке.