Punjenje mobilnih telefona postalo je naša svakodnevica, ali mnogi ljudi pri tome prave grešku, što dodatno uništava bateriju telefona. U nastavku pročitajte šta treba da izbegavate da bi baterija duže bila u dobrom stanju.
Androidi imaju litijum-jonsku bateriju koja ima niz prednosti, uključujući izdržljivost i niske troškove proizvodnje. Međutim, ove baterije imaju i neke nedostatke koji su posebno uočljivi kako godine prolaze i počinju da se kvare.
Imajući to na umu, stručnjaci za tehnologiju i pametne telefone imaju savete o tome šta treba da izbegavate kada punite Android kako ne biste još brže praznili baterije.
Baterija pri kraju
Ne bi trebalo da stavljate svoj mobilni telefon na punjenje dok se baterija skoro potpuno ne isprazni. Prema mišljenju stručnjaka, ako baterija padne na nula procenata, to je jedna od najštetnijih stvari koje možete učiniti svom telefonu upravo zbog vrste baterija koje se nalaze u Androidima.
Ovo nije idealno za dugoročno zdravlje vašeg mobilnog telefona. Litijumske baterije imaju ograničen broj ciklusa, što znači da se ćelija može isprazniti i napuniti samo ograničen broj puta.
Ne ostavljajte uređaj na punjaču preko noći
Takođe ne želite da se vaš telefon prepuni jer to takođe može prouzrokovati štetu. „Ne ostavljajte mobilni telefon na punjaču tokom noći, dok spavate. Ako ostavite svoj mobilni telefon da se stalno puni satima dok je baterija 100 posto, vi opterećujete bateriju izlažući je višim naponima tokom dužeg vremenskog perioda.
Umesto da čekate do poslednje sekunde da napunite svoj Android, stručnjaci preporučuju da uvek imate delimično punjenje, što znači da je baterija uvek između 20 i 80 procenata. Osim toga, da bi vam baterija trajala duže, izbegavajte neke druge uobičajene greške, kao što je izlaganje uređaja ekstremnim temperaturama.
Preuzmite android aplikaciju.