Вечерас се одржава 57. Супербоул

У Аризони се од 00:30 после поноћи у ноћи између недеље и понедељка одржава 57. Супербоул у историји у ком се састају Филаделфија Иглси и Канзас Сити Чифси.

Биће ово први икада окршај тамнопутих квотербекова, Патрика Махоумса и Џејлена Хурста, што је посебно важно у америчкој јавности.

Такође, овај окршај многи називају и „Келсибоул“, пошто ће први пут у историји у директном окршају бити рођена браћа, Тревис као тајт-енд Чифса и Џејсон Келси као центар офанзивне линије Иглса.

Стручњаци прогнозирају да су шансе пођеднаке, с тим да се можда мало већа предност даје Филаделфији, због јаче дефанзивне линије и комплетнијег састава.

Међутим, искуство је на страни Канзаса, као и Патрик Махоумс, овогодишњи МВП регуларног дела сезоне и најплаћенији фудбалер у целом НФЛ-у.

Спона између два тима је и Енди Рид, бивши тренер Иглса, а садашњи Чифса са којима је освојио један Ломбардијев трофеј.

Филаделфија је до великог финала дошла победом над Сан Франциско 49ерсима резултатом 31:7, док је Канзас на свом „Ероухеду“ тесно савладао Синсинати Бенгалсе резултатом 23:20 и осветио им се за прошлосезонски пораз у истој фази.

Патрик Махоумс вуче повреду скочног зглоба, а многи су мишљења да од њега зависи исход овог сусрета.

Уколико буде на потребном нивоу, нема те одбране која може да га заустави, али уколико дефанзивна линија Иглса буде успевала да се пробије до њега, црно му се пише.

Са друге стране, Џејлен Хурст игра свој први Супербоул и превагу би могло да донесе то што испред себе има довољно снажну офанзивну линију, те самим тим и довољно времена за избор додавања.

У сваком случају, детаљи ће одлучивати, а видећемо на чијој ће бити страни.

За љубитеље шоуа у полувремену, информација да ће наступати Ријана са познатим гостима који ће бити откривени тек у паузи између два полувремена.

„Karađorđe“ uskoro očekuju radovi – stadion se sprema za UEFA takmičenja (VIDEO)