„Vatromet“ golova na „Boksing dej“: Devet u Mančesteru i „petarda“ Arsenala u Noriču

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na svom stadionu ekipu Lestera sa 6:3 u jednom od derbija 19. kola Premijer lige. Pobede su upisali još i Totenhem, Arsenal i Sautempton.

Spektakularan meč odigrali su „građani“ i „lisice“ u Mančesteru, a posle devet postignutih golova, pobedu je odneo domaćin.

Siti je odigrao jedno od najboljih prvih poluvremena od kada je trener Gvardiola seo na klupu tima iz Mančestera.

Za 25 minuta igre, domaćin je postigao četiri pogotka, a svaki je bio delo različitog strelca.

De Brujne je u petom minutu načeo Lester, Marez sa bele tačke u 14. povisio na 2:0, Gundogan u 21. doneo tri pogotka prednosti, da bi u 25. drugi penal za domaćina izveo i u gol pretvorio Sterling.

Mančester siti je na poluvreme odneo prednost od 4:0 i delovalo je kao da je već upisao pobedu protiv neugodnog rivala.

Ipak, Lester se ni u tim uslovima nije predavao i u drugom poluvremenu bio potpuno ravnopravan i čak bolji rival.

U periodu od 11 minuta (od 55. do 66.), gosti su postigli čak tri gola i učinili meč potpuno otvorenim.

Medison je pogodio u 55, Lukman u 59, a Ihenačo u 66. minutu i tako su gosti smanjili na 4:3.

Međutim, samo tri minuta nakon gola Ihenača (nekadašnjeg fudbalera Sitija), domaćin je postigao pogodak kojim je odbio nalet gostiju.

Laporta je u 69. minutu bio strelac gola kojim je Siti poveo sa 5:3.

Do kraja meča viđen je još jedan pogodak, kada je Sterling postigao svoj drugi gol na meču i stavio tačku na isti.

U ostalim nedeljnim mečevima, Arsenal je sa 5:0 pobedio Norič u gostima, golove su postigli Saka (dva), Tirni, Lakazet i Smit Rou.

Totenhem je sa rutinskih 3:0 bio bolji od Kristal Palasa, a strelcu su bili Kejn, Moura i Son.

Sautempton je slavio na gostovanju kod Vest Hema. Golove za pobedničku ekipu postizali su Elijunusi, Vord-Praus i Bednarek, dok su za „čekićare“ pogađali Antonio i Benrama.

Dortmund dovodi Jovića kao zamenu za Halanda?