„Ватромет“ голова на „Боксинг деј“: Девет у Манчестеру и „петарда“ Арсенала у Норичу

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на свом стадиону екипу Лестера са 6:3 у једном од дербија 19. кола Премијер лиге. Победе су уписали још и Тотенхем, Арсенал и Саутемптон.

Спектакуларан меч одиграли су „грађани“ и „лисице“ у Манчестеру, а после девет постигнутих голова, победу је однео домаћин.

Сити је одиграо једно од најбољих првих полувремена од када је тренер Гвардиола сео на клупу тима из Манчестера.

За 25 минута игре, домаћин је постигао четири поготка, а сваки је био дело различитог стрелца.

Де Брујне је у петом минуту начео Лестер, Марез са беле тачке у 14. повисио на 2:0, Гундоган у 21. донео три поготка предности, да би у 25. други пенал за домаћина извео и у гол претворио Стерлинг.

Манчестер сити је на полувреме однео предност од 4:0 и деловало је као да је већ уписао победу против неугодног ривала.

Ипак, Лестер се ни у тим условима није предавао и у другом полувремену био потпуно равноправан и чак бољи ривал.

У периоду од 11 минута (од 55. до 66.), гости су постигли чак три гола и учинили меч потпуно отвореним.

Медисон је погодио у 55, Лукман у 59, а Ихеначо у 66. минуту и тако су гости смањили на 4:3.

Међутим, само три минута након гола Ихенача (некадашњег фудбалера Ситија), домаћин је постигао погодак којим је одбио налет гостију.

Лапорта је у 69. минуту био стрелац гола којим је Сити повео са 5:3.

До краја меча виђен је још један погодак, када је Стерлинг постигао свој други гол на мечу и ставио тачку на исти.

У осталим недељним мечевима, Арсенал је са 5:0 победио Норич у гостима, голове су постигли Сака (два), Тирни, Лаказет и Смит Роу.

Тотенхем је са рутинских 3:0 био бољи од Кристал Паласа, а стрелцу су били Кејн, Моура и Сон.

Саутемптон је славио на гостовању код Вест Хема. Голове за победничку екипу постизали су Елијунуси, Ворд-Праус и Беднарек, док су за „чекићаре“ погађали Антонио и Бенрама.

Dortmund dovodi Jovića kao zamenu za Halanda?