Ватерполисти Србије поражени од Аустралије на Олимпијским играма у Паризу

Мушка ватерполо репрезентација Србије поражена је данас од селекције Аустралије резултатом 8:3 (1:0, 5:1, 1:0, 1:2) у мечу другог кола групе Б на Олимпијским играма у Паризу.

Најефикаснији у репрезентацији Србије био је Душан Мандић са два гола, док се Никола Дедовић једном уписао у листу стрелаца. Најбољи у селекцији Аустралије био је Лук Павилар са четири гола.

Ватерполисти Србије су лоше ушли у меч, а Аустралија је прву четвртину добила резултатом 1:0. Аустралијски ватерполисти су наставили са добром игром, а кажњавали су све грешке српског тима.

Аустралија је прво полувреме решила у своју корист резултатом 6:1, а онда је сигурном игром до краја меча одржавала високу предност и заслужено је стигла до победе.

Србија је у првом колу победила Јапан резултатом 16:15. Ватерполисти Србије ће првог августа од 12.05 часова у трећем колу групе Б играти против селекције Шпаније.