Ostali sportovi

Đoković osvojio Vimbldon, istorijski 20. grend slem!

Srpski teniser Novak Đoković je u finalu Vimbldona savladao Matea Beretinija 3:0 u setovima (6:7, 6:4, 6:4, 6:3) i tako došao do trofeja.

Đoković je tako stigao do svog 20. grend slem trofeja i izjednačio se sa Nadalom i Federerom po pitanju osvojenih GS titula.

Ovo je njegov šesti osvojeni Vimbldon, samo Otvoreno prvenstvo Australije Novak je osvajao više puta (9).

Tako je kompletirao sva tri ovosezonska slema odigrana do sada, a šansu za kompletiranje svih imaće na US openu.

Đoković je u prvom setu imao set loptu na 5:2, nije to iskoristio, pa se Italijan vratio i osvojio set. Nakon toga, sledeća tri seta srpski teniser dobio je rutinski.

Tok meča:

Novak Đoković savladao je Matea Beretinija rezultatom 3:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:4, 6:3).

Prisustvovali smo šestom grickanju trave Vimbldona. Novak Đoković stigao je Nadala i Federera i sada sva trojica imaju po 20 Grend Slem titula!

Kraj! Igrao je Beretini hrabro, vinerima spasao prve dve set lopte ali treću nije ispeo! Posle duge razmene poslao je loptu u mrežicu a Novak osvojio svoj 20. Grend Slem.

Čini se da to što publika u Londonu navija za Beretinija, Novaka još više motiviše. Italijan servira za ostanak u meču. 5:3.

Brejk! Novak vodi 4:3 i serviraće za potvrdu brejka. Iako gotovo ceo stadion glasno bodri Italijana, napravio je Mateo duplu grešku i tako Đokovića doveo u vođstvo.

Lako je Beretini dobio svoj gem, imao 0:30 na Novakov servis, ali fenomenalnim udarcima Đoković ipak ne da brejk rivalu. 3:3 je rezultat.

Obojica prepuštaju protivniku samo jedan poen i lako osvajaju gemove. Rezultat je 2:2 a igra se skoro tri sata.

Novak ponovo pravi duplu grešku ali greškama Beretinija osvaja svoj servis gem. Rezultat je 1:1.

Italijan vodi 1:0 na početku četvrtog seta. Nije zadovoljan Novak svojim neiznuđenim greškama.

Đoković vodi 2:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:4)

Novak smiren pod pritiskom publike! Vodi 2:1 u setovima.

Beretini je na 14 ubačenih prvih servisa osvojio 13 poena što nije bilo dovoljno da se osvoji set.

Mateo snažnim servisima osvaja gem. Novak će servirati za set.

Beretini lako osvojio svoj gem, Novak prepustio protivniku dva poena ali ipak uzeo svoj servis gem. Na gem je od osvajanja seta najbolji teniser sveta. Rezultat je 5:3.

Đoković se mučio na svoj servis, odbranio dve brejk lopte Italijanu, a zatim i osvojio šesti gem za 4:2.

Beretini je dominantno uzeo naredni gem, 3:2.

Osvojio je gem na servis Italijana Novak, a onda se pomučio da brejk potvrdi na svoj servis. Ipak, uspeo je i sada vodi sa 3:1 u trećem setu.

Treći set oba tenisera su otvorila osvajanjem svojih servis gemova bez izgubljenog poena, 1:1.

Drugi set osvojio je Novak Đoković (6:4).

Đoković je konačno uspeo da realizuje set loptu i potpuno se vrati u ovaj meč. Sada je 1:1 u setovima (6:7, 6:4).

Nije stao Mateo, smanjio je na 5:4, pa Novak do osvajanja seta mora doći na svoj servis.

Italijan je zatim osvojio dva vezana gema, uz jedan vrađeni brejk, pa je sada 5:3.

Beretini je konačno osvojio gem, ali je Đoković požurio do 5:1.

Četvrti gem trajao je 68 sekundi! Sada je 4:0 za Novaka.

Drugi servis gem Beretinija – drugi brejk Đokovića. Rezultat je 3:0.

Novak mora da se vrati u ovaj meč što pre, a nema boljeg načina od brejka već u prvom gemu. Brejk je Srbin ekspresno potvrdio i poveo 2:0.

Prvi set pripao je Beretiniju, 6:7 (4:7 u taj-brejku).

Italijan trenutno igra svoj najbolji tenis, a isto se ne može reći za Novaka. Set lopta na 5:2 nije bila dovoljna Đokoviću, pa je Beretini preokretom došao do 6:7 i 1:0 u setovima.

Beretini je pronašao samopouzdanje i prestao da greši, 6:6.

Ekspresno se Novak vratio u vodstvo. Bez izgubljenog poena došao je do 6:5.

Mateo je lako dobio gem na svoj servis i rezultatski se potpuno vratio u meč, sada je 5:5.

Srpski teniser mučio se u devetom gemu, dozvolio dve brejk lopte Beretiniju, a italijanskom teniseru je to bilo dovoljno. Rezultat je 5:4.

Đoković je imao set loptu, nije je iskoristio, usledilo čak osam nerešenih situacija (40:40), a Italijan se na kraju ovog dugačkog gema izvukao i smanjio na 5:3. Novak servira za prvi set.

Osvojio je Beretini gem na svoj servis, ali je Novak odmah uzvratio i velikom lakoćom došao do 5:2.

Potvrda brejka sa nulom! Srpski teniser Italijanu u petom gemu nije dozvolio čak ni poen, rezultat je 4:1.

Novak je došao dve brejk lopte u četvrtom gemu, a drugu Beretini nije uspeo da spase, 3:1!

Đoković je u svom drugom servis gemu zabeležio već treću servis grešku, ali i prvi as. Srpski teniser vodi 2:1 u gemovima.

Novak nije najbolje servirao, napravio je dve duple servis greške, ali je osvojio prvi gem. Beretini je uspeo da izjednači na 1:1, oba tenisera prave dosta grešaka.

Finale je počelo! Prvi servira Novak Đoković.