Ubedljive pobede Reala i Barselone, het-trik Benzeme

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su Almeriju sa 4:2 u meču 32. kola La Lige. U prvom meču dana Elče je nadigrao Rajo Valjekano sa 4:0. U poslednjem večerašnjem meču Barselona bolja od Betisa – 4:0.

Real je sa nova tri boda sakupio ukupno 68 i čuva drugu poziciju ispred gradskog rivala Atletika koji ima 63, a u nedelju igra protiv Valjadolida. Almerija sa 33 boda zauzima 15. mesto.

Real je od samog satarta napao rivala, a do prednosti je stigao već u petom minutu preko Benzeme. Isti igrač je u 17. minutu povisio prednost domaćina. Svoj treći gol Benzema je postigao u 42. minutu sa bele tačke.

U prvoj minutu nadoknade prvog poluvremena Almerija je smanjila prednost Reala strelac je bio Lazaro.

Na startu drugog poluvremena u 47. minutu Rodrigo je pogodio za 4:1. U 61. minutu konačnih 4:2 postavio je Robertone.

Real Madrid u narednom kolu gostuje kod Real Sosijedada, dok Almerija dočekuje Elče.

U prvom današnjem meču Elče je napunio mrežu Rajo Valjekana. Već u 27. minutu Lejune je zaradio direktan crveni karton i tako je Rajo nastavio meč sa igračem manje. Domaćin je to iskoristio i do vrha napunio mrežu rivala.

U prvoj minuti nadoknade Tate Morente je doneo prednost domaćinu sa “kreča“. Na 2:0 povisio je Boje u 52. minutu. Strelac trećeg gola bio je Fidel samo minut kasnije. Konačnih 4:0 postavio je Gumbu u 72. U 33. kolu Rajo Valjekano dočekuje Valjadolid.

Barselona je na svom terenu nadigrala Betis sa 4:0 i zadržala 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real iz Madrida.

Kristijansen je doveo Barsu u vođstvo u 14. minutu. Od 33. minuta Betis je ostao sa igračem manje na terenu, Gonzales je zaradio drugi žiti karton.

Domaćin je uvećao vođstvo u 36. minutu strelac je bio Levandovski. Na 3:0 povisio je Rafinja tri minuta kasnije.

Konačnih 4:0 postavio je autogolom Rodrigez u 82. minutu susreta.

Rubijales: Ako se Mesi vrati, biće dočekan raširenih ruku